Putin: Bizim sarayımız yok ki...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bizim sarayımız yok ki, devrim olsun" dedi

Dünya 18.12.2014, 15:33 18.12.2014, 15:53
Putin: Bizim sarayımız yok ki...
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bizim sarayımız yok ki, devrim olsun" dedi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yıllık basın toplantısında yaptığı açıklamada, tarihte yaşanan devrim ya da saray darbelerinden korkup korkmadığı ile ilgili soruya cevap verdi.


Halkın güvenliğinden daha önemli bir üs olmadığını ifade eden Putin, “Bizim sarayımız yok ki, devrim olsun. Kremlin’imiz var. O da güvenli ve korunaklı. Ancak bizim istikrarımız bunun üzerine temellendirilmiş değil. Halkın güvenliğinden daha güvenli bir üs yok.” ifadelerini kullandı.

Rusya’nın ortakları ile ilgili kimseyi suçlamak istemediğini kaydeden Rus lider, “Ukrayna konusunda 21 Şubat’ta imzalanan anlaşmaya bakın. Almanya, Fransa ve Polonya imzaladı. Biz ABD yönetimi ile görüştük. Sadece Yanukoviç’in güç kullanmamasını istediler. O güç kullanmadı, ama hükümet darbesi oldu.” dedi.

Batılı ülkelerin hala bu radikalleri durdurmadığı eleştirisi getiren Rus lider, “Avrupa’nın bir parçası olduğunu söylememiz gerekiyordu. Ancak aşırılığı durduramazsanız, Avrupa ailesinin parçası olamazsınız. Eğer bu yapılsa idi, şu andaki savaş ortaya çıkmayacaktı…” tespitinde bulundu.

Yorumlar (0)