Putin Türkiye'ye Ne Zaman Geliyor?

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşecekleri tarih belli oldu. Peki Putin Türkiye'ye ne zaman geliyor?

Dünya 02.12.2019, 13:56 02.12.2019, 21:03
Putin Türkiye'ye Ne Zaman Geliyor?

Putin'in Türkiye'ye ne zaman geleceği tarih belli oldu. Sözcü Dmitriy Peskov, Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, ilk belirlemelere göre 8 Ocak'ta İstanbul'da bir araya geleceklerini açıkladı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Putin ve Erdoğan'ın TürkAkım projesinin çalışmasını birlikte başlatmayı planladıklarını belirtti. İlk belirlemelere göre de Erdoğan ve Putin görüşmesinin 8 Ocak’ta İstanbul’da gerçekleşeceğini belirtildi.

Daha önce Sputnik'te demeç veren Safi, “Sayın Erdoğan ve Sayın Putin ocak ayının ilk 10 günü içinde Türkiye’de görüşecek. Ancak görüşme hangi gün olacak henüz belli değil. Liderler ikili ve bölgesel ilişkileri konuşacak. Sözgelimi, Suriye’deki durum ve S-400 sevkiyatını” demişti.

Safi, “Türkiye’nin Rusya’dan S-400 füze savunma sistemini satın alması gerekiyor. Bu NATO’nun savunma kabiliyetlerini düşürmüyor, aksine arttırıyor. Ancak biz bu alımı NATO için değil, kendi hava savunmamızı güçlendirmek için yapıyoruz” dedi.

İkinci S-400 alımına da değinen Safi, satın alma tarihinin belirlenmesi konusunun teknik bir mesele olduğunu kaydetti. Safi, “İkinci S-400 alımının çok geçmeden gerçekleşeceğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)