Alexa

Putin'e 'Kırım' uyarısı

Ukrayna'nın özerk bölgesi Kırım'da parlamento ve başbakanlık binasının Rusya yanlısı silahlı gruplar tarafından işgal edilmesi NATO'da da endişe yarattı.

Putin'e 'Kırım' uyarısı
 Ukrayna'nın özerk bölgesi Kırım'da parlamento ve başbakanlık binasının Rusya yanlısı silahlı gruplar tarafından işgal edilmesi NATO'da da endişe yarattı.
NATO Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmusmen, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Rasmussen mesajında şunları belirtti: "Kırım'daki gelişmeler konusunda endişeliyim. Rusya'yı bölgede gerilimi tırmandıracak veya yanlış anlamalara yol açacak hareketlerden kaçınması yönünde uyardım" dedi.

'MEŞRU DEVLET BAŞKANI BENİM'
Azledilen Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç de, Ukrayna'nın hala meşru devlet başkanı olduğunu iddia etti. Yanukoviç, Rusya'dan can güvenliğinin sağlanmasını talep etti. Yanukoviç'in talebi "Rusya sınırları içerisinde can güvenliğinin korunması" koşuluyla kabul edildi.

Azledilen devlet başkanı Yanukoviç, "Gangasterlerin hükümet için atama yapmasını güney ve doğu bölgeleri tanımayacak" dedi.

PUTİN'DEN ACİL TATBİKAT EMRİ
Kırım'da parlamento ve başbakanlık binasını işgal eden Rusya yanlısı silahlı grupların eylemi de devam ediyor.

Ukrayna'daki Rusya yanlılarının haklarını koruyacağını duyuran Rusya, Ukrayna sınırındaki ordu birliklerine acil tatbikat için hazırlık emri vermişti.

SİYASİ MAHKUMLARA AF
Ukrayna Parlamentosu da son afla serbest bırakılan siyasi mahkumların aklanmasını öngören yasayı kabul etti.

Ukrayna Parlamentosu'ndaki, daha önce affedilen siyasi mahkumların aklanmasını öngören yasanın görüşmelerine 394 milletvekili katıldı. Milletvekillerinden 277'si yasaya "evet" oyu kullandı.

Parlamento'da daha önce, 23 siyasi mahkumun serbest bırakılmasını sağlayacak yasa kabul edilmişti.
 ntvmsnbc.com
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2014, 11:57
YORUM EKLE

banner325