Alexa

Rus Basını ve Askerleri Taşıyan Uçak Karadeniz'de Düştü

Rusya’nın Soçi kentinden havalanan Rus uçagı düştü. 92 kişiyi taşıyan Tu-154 tipi Rus uçağı Karadeniz üzerinde düştüğü bildirildi. Rus Asker ve Gazete

Rus Basını ve Askerleri Taşıyan Uçak Karadeniz'de Düştü
banner327

Soçi'den havalanıp Suriye’nin Lazkiye kentine gitmekte olan Tupolev Tu-154 tipi uçakla iletişim kesildi. Bir süre sonra ise 8’i görevli 91 kişiyi taşıyan uçağın düştüğü açıklandı.

Uçakta bakanlık personelinin bulunduğunu açıklayan Rusya Savunma Bakanlığı, uçağın enkazının Soçi’nin 1.5 kilometre açığında, denizde bulunduğunu duyurdu.

Kazadan kurtulan olmadığını belirtildi.

Tass ajansı, Soçi şehri güvenlik birimlerinden bir kaynağa dayandırdığı haberinde, uçağın Karadeniz üzerinde düştüğünü duyurdu. Haberde kıyıdan 6 kilometre uzaklıkta uçağa ait parçaların bulunduğunu açıkladı.

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya ise Suriye'deki Himiymim üssüne doğru yola çıkan Tupolev Tu-154 tipi uçak havalandıktan kısa süre sonra radardan kayboldu.

bakanlık tarafndan arama çalışmaları başlatıldı. Rus haberlerine göre, uçakta Rus askerlerKızıl Ordu Korosu ve gazeteciler bulunduğu ifade ediliyor.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE