Alexa

Rusya'dan ABD'ye Rest!

Federasyon Konseyi’nin Uluslararası Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev, S-400 sevkiyatı ile ilgili gelen tepkiler hakkında, ABD’nin de bu gerçekle barışması gerektiğini ifade etti.

Rusya'dan ABD'ye Rest!

S-400 sevkiyatı ile ilgili gelen tepkiler hakkında Rusya ile Türkiye arasında askeri alandaki işbirliğinin kendi kendine yeter durumda olduğunu belirten Uluslararası Komitesi Başkanı Konstantin Kosaçev,  ABD’nin de bu gerçekle barışması gerektiğini belirtti.

Russia Today'e (RT) verdiği demeçte ABD'nin Türkiye’nin S-400 satın alma kararını sorun olarak gördükleri açıklamasıyla ilgili konuşan Kosaçev, “ABD her açıklamasında bayağı bir şekilde kendi çıkarlarını öne sürüp müttefiklerine kendi silahlarını almasını dayatıyor. Washington için kendi silahları ile ilgili olmayan tüm anlaşmalar para ve pozisyon kaybı anlamına geliyor” dedi.

Rusya ile Türkiye arasında ki askeri alandaki işbirliğinin önemini vurgulayan Kosaçev, Ankara’nın dış baskılara karşı bağımsız olduğunu vurgulayarak, "Bu alanda işbirliğimizin kendi kendine yeter durumda olması önemli. ABD'lilerin de bunu kabul edip bu gerçekle barışması gerekiyor'' dedi.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE