Rusya'dan 'Google' Uyarısı

Google’dan Rusya'da devam eden “yasa dışı protestolarla” ilgili reklam yapmayı bırakmasını isteyen Roskomnadzor, muhaliflerin Google’a YouTube üzerinden paylaşılan videoların daha büyük kitlelere ulaşması için para vererek kendi reklamlarını yayınlattıkları belirtti.

Dünya 12.08.2019, 09:23
Rusya'dan 'Google' Uyarısı

Rusya’nın devlet medya denetleme kurumu Roskomnadzor yaptığı açıklamada, Google’dan ülkede devam eden yasa dışı protestolarla” ilgili reklam kampanyalarını bırakmasını istedi.

Rusya’da Eylül ayında gerçekleşecek olan yerel seçimler öncesi bazı muhalif isimlerin adaylık başvurularının reddedilmesi üzerine geçtiğimiz ay başlayan protesto gösterileri devam ederken Roskomnadzor, Google’a başvurarak reklamların durdurulması istedi.

Rusya'dan 'Google' Uyarısı

Rusya’nın devlet medya denetleme kurumu olan Roskomnadzor, Google’a başvurarak “yasa dışı protestolar” ile ilgili etkinliklerin reklamını yapmayı bırakmasını talep etti. Roskomnadzor’dan yapılan açıklamada, muhaliflerin Google’a YouTube üzerinden paylaşılan videoların daha büyük kitlelere ulaşması için para vererek kendi reklamlarını yayınlattıkları ifade edildi.

Google’ın önlem almaması halinde Rusya’nın karşılık verme hakkı olduğu savunularak, “Rusya’daki demokratik seçimlerin düşmanca etkisi olduğu ve engellenmesi gerektiği” kaydedildi.

Yorumlar (0)