Rusya'nın Bu Hamlesi Yankı Uyandırdı

Rusya’nın tek uçak gemisi RFS Amiral Kuznetsov, Suriye'de IŞİD’le mücadeleye destek vermek üzere önümüzdeki günlerde yola çıkacağı öğrenildi.

Dünya 03.10.2016, 11:32 03.10.2016, 11:49
Rusya'nın Bu Hamlesi Yankı Uyandırdı

302 metre boyu ve 2 bin mürettebatı ile Rusya’nın tek uçak gemisi olan RFS Amiral Kuznetsov bu zamana kadar bölgeye gönderilen en büyük ve en güçlü savaş gemisiolduğu belirtiliyor.

CEBELİTARIK BOĞAZINI GEÇECEK

Suriye’ye askeri destek veren Rusya, önümüzdeki günlerde RFS Amiral Kuznetsov’u Doğu Akdenize’e gönderecek. Su-33, MiG-29K ve Sukhoi Su-25UTG tipi 50'ye yakın uçağın yanısıra; 17 Kamov Ka-27 LD32, Kamov Ka-27 PLO ve Kamov Ka-27 S tipi helikopter ile de Suriye kıyılarına gitmesi planlanan RFS Amiral Kuznetsov’un, 4 ay bölgede kalacak. Doğu Akdeniz görevi öncesi Barent Denizi’nde Rusya donanması ile bir tatbikata katılan RFS Amiral Kuznetsov, Cebelitarık Boğazı’nı geçerek.

GEMİ ESAD'IN TALEBİ ÜZERİNE GÖNDERİLİYOR

Uçak gemisinin Doğu Akdeniz’e gönderilmesi Rus basınında büyük yankılar. Moskova Devlet Üniversitesi Politika Sosyolojisi Doktora öğrencisi Efe Tanay, Geminin Suriye Devlet Başkanı Başar El Esad’ın talebi üzerine gönderildiğini belirtti. 

 

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu