Alexa

Suriye Rejimi Var Gücüyle Saldırıyor...

Suriye Rejimi Türkmen Dağını vurmaya devam ediyor. Türkmen Dağı bölgesindeki yoğun çatışmalar yaşanıyor.

Suriye Rejimi Var Gücüyle Saldırıyor...
Suriye Rejimi Türkmen Dağını vurmaya devam ediyor. Türkmen Dağı bölgesindeki Zuveyk, Derhanne, Gımam köyleri ve çevresinde yoğun çatışmalar var.

Suriye Rejimi, bölgeye kara ve havadan yoğun füze ve top atışı gerçekleştiriyor. Yerel kaynaklar, Türkmen köylerine komşu olan Cebel Ekrad'ın da yoğun saldırı altında olduğunu aktardı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünkü açıklamasında: "Bayırbucak Türkmenlerinin olduğu bölge DAİŞ’in bulunduğu bir bölge kesinlikle değildir. Kimse kimseyi kandırmasın. DAİŞ’i vuruyoruz diyerek Bayırbucak Türkmenleri vurulmaktadır." belirtmişti.

Erdoğan, Bayırbucak Türkleriyle açıklamasını şöyle devam ettirdi: "Bayırbucak Türkmenleri ülkemizde olan yakın akrabalık ilişkileri sebebiyle tıpkı Halep'teki, Humus'taki, Şam'daki, Golan'daki Türkmenler gibi bizim için ayrı bir öneme sahiptir. Esed rejimi ve onu destekleyen ülkelerin Bayırbucak Türkmenlerini hedef alan saldırılarının gerisindeki amacını gayet iyi biliyoruz. DAİŞ'in hemen hiçbir varlığının olmadığı bu bölgedeki saldırılar doğrudan Esed rejimini ayakta tutma amacına yöneliktir.'

YORUM EKLE