Alexa

Suriye'de 140 bin kişi öldü

Suriye'de savaşın başladığı 2011 yılından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısının 140 bin 41'e ulaştığı bildirildi.

 Suriye'de 140 bin kişi öldü
banner327
Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR) tarafından yayınlanan raporda, 3 yıldan bu yana Suriye'de ölenlerin sayısı 140 bin 41 olarak açıklandı. Raporda, ölen 71 bin sivilden 7 bin 626'sının çocuk, 5 bin 64'ünün kadın olduğu belirtildi.

Suriye'de savaşan muhaliflerin verdiği kayıplara da değinilen raporda, Esed rejiminden ayrılan askerlerden 2 bin 257, muhaliflerden ise 9 bin kişinin hayatını kaybettiği kaydedildi.

Raporda, Suriye'de Esed rejimi yanında savaşan Hizbullah ile farklı uyruklara sahip Şii unsurlardan da savaş boyunca 635 kişinin öldüğü ayrıca rejime bağlı hapishanelerde de 18 bin kişinin olduğu ancak bu kişilerden haber alınamadığı dile getirildi. 

Raporda, savaşan grupların verdiği kayıpların çok fazla olduğu ancak tarafların gizli tutması nedeniyle gerçek rakamlara ulaşılamadığı ifade edildi.

Rapordaki verilerin ise tesbit edilebilen ölü sayısı olduğu aktarıldı.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2014, 22:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut Doğanay
Mahmut Doğanay - 6 yıl Önce

140 değil 540 bin insan da ölse bunların günahı vebalı bu svaşı körükleyenlerindir dün kardeşim denen bir insana acaba ne olduda bu gün düşman kesildi diye adama sormazlarmı. Açlıktan yokluktan savaştan insanlar hayatlarını kaybediyorlarsa bu onların suçu değil bu savaşı başlatanlarındır. Suriyenin kuzeyinde oluşturulan kürt kantonu seçimlerden sonra Türkiye'de de kurulmaya çalışılacaktır
Bunu brüksele gizlice gelen kürt liderle acaba ne konuşuldu
Geçen gün istanbulda ne konuşuldu ne vaatler verildi bunu bilmek Yüce Türk Milletinin hakkıdır.