Trump; Bizim İçin Önce Amerikalılar Vardır

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Virjinya eyaletinin Charlottesville kentindeki saldırıyı kınayarak, beyaz milliyetçileri ve Neo-Nazi sloganlarını kindarlık ve bağnazlık olarak değerlendirdi.

Dünya 13.08.2017, 13:12
Trump; Bizim İçin Önce Amerikalılar Vardır

New Jersey’in Bedminster'de gaziler gününde konuşan ABD Başkanı Donald Trump, yaptığı konuşmada Konfederasyon Ordusu Komutanlığı yapan Robert E. Lee'nin heykelinin kaldırılmasına karşı düzenlenen protesto gösterileri ve sonrasında yaşananlarla ilgili konuştu.

Trump, Twitter’dan yapılan açıklamasında, “Biz bir bütünüz ve nefretin öne sürdüğü şeyleri kınamak zorundayız. Amerika'da bu tür bir şiddet hareketlerine yer yok. Birlikte buluşalım. Masun insanları koruyalım ve hukuk düzenini yeniden sağlayalım. Bu gerçeği hatırlamak gerekir: bizim için rengi, inancı, dini veya siyasi parti ne olursa olsun önemli değildir. Bizim için ilk önce Amerikalılar vardır. Biz istekli ve güçlüyüz. Charlottesville gelişmeleri takip etmeye devam ediyoruz ve her türlü yardıma hazırız” şeklinde değerlendirdi.

Son iki günün çoğunu Kuzey Kore’yi açıklamalarıyla tehdit eden başkan Trump’un yanı sıra, ABD Temsilciler Meclisi başkanı Paul D. Ryan, eşi Melania Trump ve bir çok kişi, beyaz ırkçıların yürüyüşünü kınadı. 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)