Alexa

Trump Mektubu Dünyayı Karıştıracak, İşte O mektup!

ABD Başkanı Donald Trump’ın 9 Ekim’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektupta "Sen binlerce kişinin katledilmesinden, ben de Türk ekonomisinin yok edilmesinden sorumlu olmak istemem." ifadeleri türk yargısına taşındı.

Trump Mektubu Dünyayı Karıştıracak, İşte O mektup!

ABD Başkanı Donald Trump’ı Türk Milleti’ni, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, Devletin kurum ve organlarını aşağılama-Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlarından cezalandırılması istemiyle dava açan Avukat Şıhmehmet Kurtoğlu, oğlu olan vekili Deniz Kurtoğlu aracılığıyla da Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Trump, Erdoğan’a hitaben "Sen binlerce kişinin katledilmesinden, ben de Türk ekonomisinin yok edilmesinden sorumlu olmak istemem. Sert bir adam olma. Aptal olma. Seni daha sonra arayacağım" ifadelerini kullanmıştı. 

Gaziantepli Avukat Şıh Mehmet Kurtoğlu, Trump'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hitaben yazdığı mektupla ilgili suç duyurusunda bulundu ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret, Türk milletini, TC Devleti’ni, devletin kurum ve organlarını aşağılama’ suçundan kamu davası açılmasını istedi.

Trump hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak, cezalandırılması istemiyle kamu davası açılmasını isteyen Kurtoğlu dilekçesinde, “Bahse konu mektup içeriğinin 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 299 ve 301. Maddelerinde tanımlanan suçları oluşturduğu aşikardır” dedi.

Trump'an bu mektubu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından çöpe atılmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump'an mektubu şöyle:

ABD Başkanı Donald Trump'an mektubunun Türkçe çevirisi şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanı, 

Gelin iyi bir anlaşma yapalım! Ne siz binlerce insanı katletmekten sorumlu olmak istersiniz, ne de ben Türkiye ekonomisini yıkmaktan sorumlu olmak isterim - ama yıkarım da. Pastor Brunson konusunda bunun küçük bir örneğini size göstermiştim. 

Bazı sorunlarınızı çözmek için çok uğraştım. Dünyayı hayal kırıklığına uğratmayın. Çok iyi bir anlaşma yapabilirsiniz. General Mazlum sizinle müzakereye hazır ve geçmişte hiç vermediği tavizlere razı. Bana gönderdiği mektubun kopyasını gizli kalmak kaydıyla ekte gönderiyorum. 

Bu işi doğru ve insani yoldan hallederseniz tarih sizi iyi yazacak. İyi şeyler olmazsa tarih sizi sonsuza dek şeytan olarak yazacak. Kabadayılık etmeyin! Aptallık etmeyin! Sizi daha sonra arayacağım. 
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2019, 18:56
YORUM EKLE