UGANDA VİZESİ ALMANIN EN KOLAY YOLU

Dünya 19.07.2020, 13:31
UGANDA VİZESİ ALMANIN EN KOLAY YOLU

Vize,  yurtdışına çıkacak kişilerin gidilecek ülkenin talep etmesi doğrultusunda gerekli kurumlardan alınması zorunlu olan izin belgesidir. Alınacak vizenin türü yapacağınız seyahat amacına göre farklılıklar göstermektedir. Bazı ülkeler ülkeye giriş için herhangi bir izin talep etmezken bazı ülkelerde vize almak zorunludur. Uganda ülkeye girebilmek için vize alınması zorunlu olan ülkelerden biridir. Afrika'nın doğu kesiminde yer alan, denize hiç bir kıyısı olmayan ülke Uganda'nın resmi adı Uganda Cumhuriyeti'dir. Başkenti Kampala'dır. Bu ülkeye gidecek olan tüm Türkiye vatandaşlarının hangi pasaporta sahip olduklarının önemi olmaksızın vizesi olması şarttır. Ülkeye yapacağınız seyahatin nedenine göre vize fiyatları ve evrakları değişiklik göstermektedir. Tatil, turizm, ticaret, öğrenci durumları, aile ziyaretleri veya tıbbi nedenler ile ülkeye giriş yapabilmeniz için vize almanız zorunludur. Bu vize alınmadığı taktirde ülkeye giriş yapmanız mümkün değildir. Vize hakkında yardım veya sorularınız için Marina vize başvuru merkezi sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Alacağınız vizenin onay takibi ve evraklarınızın takibi için profesyonel bir hizmet sunmaktayız.

UGANDA VİZE BAŞVURUSU

2017 yılında, yurtdışına çıkacak olan kişiler için hızlı ve kolay bir şekilde vize işlemlerinin yapıldığı e-vize sistemine geçiş yapılmıştır. Marina vize başvuru merkezi olarak e-vize üzerinden yapacağınız vize işlemlerinizde eksik evraklarınızın takibini yaparak size yardımcı oluyoruz. Ayrıca Uganda Cumhuriyeti'ne giriş yapabilmek için gerekli olan vize başvurularını Ankara'da bulunan Uganda Büyükelçiliği de değerlendirmektedir.

UGANDA E-VİZE BAŞVURUSU

Uganda için e-vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin belirli evrakları tamamlaması gerekmektedir. Aşağıda listesini yaptığım evrakların tamamlanması vize için gerekli olup eksik evrak olması halinde vize alımında sorun çıkmaktadır. Uganda Cumhuriyeti için alacağınız vize için pasaportunuzun yeni alınmış olması gerekmektedir. Yıpranmış, yırtılmış veya hasar görmüş pasaportlar vize alırken size sorun yaratabilir. Alınmasının üzerinden 10 yıl geçmiş pasaportlar kabul olunmamaktadır. Ayrıca vize alırken sorun yaşamasanız bile ülke sınırında görev yapan yetkililerin evraklarınızda eksik bulması nedeniyle ülkeye girişiniz engellenebilmektedir.

Pasaport bilgileri: Pasaportun üzerinde yer alan size ait bilgilerin sayfasının taranmış hali.

Biyometrik fotoğraf: Fotoğraf kesinlikle güncel olmalıdır.

Aşı kartı: Uganda seyahati öncesi oluşabilecek riskleri önlemek adına Sarı Humma aşısı yaptırmanız zorunludur.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Aile bireylerinin temel bilgilerinin yer aldığı resmi bir belge olan nüfus kayıt örneği vize başvurusu için gereklidir.

Banka hesap dökümü: Başvuran kişiye ait bankadaki son 3 aylık hesap hareketlerinin olduğu banka tarafından onaylı belge.

İkametgâh belgesi: Kişinin açık adresi başvuru için gerekli olan bir diğer evraktır. Güncel ikametgâhının resmi olarak belgelenmesi gerekir.

Mesleki durum bilgisi: Mevcut olarak yapılmakta olan iş ile ilgili olarak resmi belge mesleki durumunu bildiren evrak ile teslim edilmelidir.

Evli olan kişilerin evlilik cüzdanı: Evli olduğu kişinin de bilgilerinin yer aldığı evlilik cüzdanı aranan bir diğer belge türüdür.

Tüm bu belgeler vize için gerekli olup eksik olması halinde kişiye vize verilmemektedir. Güvenliğiniz içinde gerekli olan bu belgeleri Marina vize başvuru merkezimize göndererek kolay ve hızlı bir şekilde vize almanıza yardımcı olmaktayız.

UGANDA VİZE BAŞVURUSU KAÇ GÜNDE ÇIKAR?

Uganda için e-vize başvurularınız 4 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Marina vize başvuru merkezimizden destek alarak vizenizin takibini yaptırabilir, onaylanması halinde hemen haberdar olabilirsiniz. 

UGANDA VİZE BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Uganda Cumhuriyeti için yapacağınız vize başvuruları Ankara Büyükelçiliği'nde değerlendirilir. Vize için gerekli olan tüm evrakları Ankara Büyükelçiliği'ne teslim etmeniz halinde vize başvuru işlemleriniz başlamış olur. Uganda Cumhuriyeti'ne gidiş nedeninize göre hazırlayacağınız evraklarda değişiklik göstermektedir. Turistik amaçla gideceğinizde turistik vize, ticaret amacıyla gideceğinizde ticari vize, aile ziyareti için ayrı vize ve transit vize olarak vize başvurularınız değerlendirilecektir. Uganda vizesi için başvuru yaparken vize başvuru formu da Ankara Büyükelçiliği'ne sunulmalıdır. Başvuru formunuzun yanında seyahat amacınıza uygun evraklarla birlikte kişisel bilgilerinizi ve pasaport bilgilerinizi içeren evraklar vererek vize işleminizi yapacak olan yetkiliye kendinizi tanıtmaktasınız. Başvuru formunda eksik evrak bulunması halinde vize alımında sorun yaşayabilirsiniz. Bu nedenle dikkatli bir şekilde evrak teslimi yapmalısınız. Bu bilgilerin yanında çektirmiş olduğunuz biyometrik fotoğrafınızı başvuru formuna eklemelisiniz. Son olarak imzanızı atarak başvuru formunuzu teslim edebilirsiniz. Yazacağınız tüm bilgileri tükenmez bir kalem kullanarak yazmalısınız.

VİZE ÜCRETİ NE KADAR?

Vize ücreti her kurum için değişiklik göstermektedir. 2020 güncel vize fiyatları için Marina vize başvuru merkezimize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.Uganda Cumhuriyeti'ne giriş yapabilmek için alınacak vize için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Ödeyeceğiniz ücret alacağınız vizeye ve vizenin süresine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bizden alacağınız profesyonel danışmanlık hizmeti, konsolosluk için ödemeniz gereken ücret ve vize ücreti dışında herhangi bir ek ücret yoktur. Tüm bu ödemeler sonucunda Uganda Cumhuriyeti için vize alabilir ve sorunsuz bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Yapacağınız ödemeleri kredi kartı ile internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Tüm evraklar tamamlanıp vize onayı aldığınızda vizeniz size e-posta yoluyla iletilecektir. E-vizenizi aldığınızda bu vizenin bir çıktısını almanız gerekmektedir. Ülkeye giriş yaparken bu belgeleri göstermek zorunludur. Herhangi bir problem ile karşılaşmamak için evraklarınızı her zaman yanınızda bulundurmalısınız.

VİZE REDDİ

Uganda Cumhuriyeti için yapacağınız başvuru her zaman onaylanmayabilir. Bunun pek çok sebebi olsa da en yaygın sebeplerinden biri evraklarda eksiklik durumudur. Bunun kontrol altına alınması adına vize başvuru merkezimizden yardım alabilir ve bu tarz sorunların önüne geçebilirsiniz. Vize reddi durumlarında vize reddinin nedenini ortadan kaldırarak tekrardan vize için başvuru yapabilirsiniz. Eğer Uganda vizesi reddinin nedenini bilmiyorsanız itiraz dilekçesi yazabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz sayesinde sizi en iyi şekilde yönlendirerek Uganda Cumhuriyeti ile aranızdaki vize sorununu ortadan kaldırmaktayız.

SAĞLIK ÖNLEMLERİ

Uganda için gerekli olan evraklar içerisinde aşı kartınız mutlaka bulunmalıdır. Sarı Humma aşısının yapıldığına dair evraklarınız olmadan Uganda Cumhuriyeti'ne giriş yapılmamaktadır. Sağlığınız açısından da önemli olan bu aşının yanı sıra rutin olarak da yaptırmanız gereken aşılar mevcuttur. Bunlar Tifo, Hepatit A ve Hepatit B aşılarıdır. Bu aşıları yaptırarak hem vize başvurusu için hem de sağlığınız için gerekli tedbirleri almış olursunuz. Bu aşıları yaptırdığınıza dair aşı kartınızı mutlaka seyahat sırasında yanınızda taşımalısınız. Ülkeye giriş yaparken görevli mutlaka aşı kartınızı kontrol edecektir.

TURİSTİK VİZE HAKKINDA ÖNEMLİ BİLGİLER

  • E-vize üzerinden aldığınız vize, düzenlenmiş olan tarihten itibaren 90 gün geçerli olmaktadır.
  • Vize sadece tek bir giriş için geçerlidir.
  • Ülkede total kalacağınız süre 45 gündür.
  • Vize için başvurulan tarihte kişi Uganda Cumhuriyeti sınırlarının dışında olmak zorundadır. Ülkede yapacağınız başvurular kabul edilmemektedir.
  • Vize için başvuran kişinin güncel nitelikte Uganda vizesi bulunmamalıdır.
  • Pasaportunuzun geçerlilik süresi Uganda Cumhuriyeti içerisinde bulunduğunuz sürede en az 6 ay daha geçerliliği bulunmalıdır.
  • Turistik amaçla vize aldıysanız bu aldığınız vizeyi çalışma vizesine dönüştüremezsiniz. Bunun için ayrı bir vize almanız gerekmektedir. Fakat güncel vizenizin süresi bitmeden bu vizeyi de alamazsınız. Alabilmeniz için turistik vizenizin süresinin geçmiş olması gerekmektedir.
  • Ülkeye giriş yaparken seyahat izninizi yanınızda taşımalısınız. Ülkeye giriş noktalarında izin belgenizin kontrolü yapılmaktadır.
  • E-vize üzerinden başvuru formunda kullanmış olduğunuz pasaportu kullanmalı ve ülkeye bu pasaport ile giriş yapmalısınız.

Tüm gerekli evraklarınız ve yukarda belirtilen koşulları sağladıktan sonra vize başvuru merkezimize internet veya telefonla ulaşarak bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Marina vize başvuru merkezi olarak vize alabilmenizi kolaylaştırmakta ve profesyonel ekibimiz ile alacağınız vizeyi sizin için takip etmekteyiz.

Marina Vize Başvuru Merkezi
Telefon: 0212 530 04 31
Mobil: 0541 963 17 14
Mail:
info@marinavize.com
Web: https://www.marinavize.com

Yorumlar (0)
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 34 69
2. Trabzonspor 34 65
3. Beşiktaş 34 62
4. Sivasspor 34 60
5. Alanyaspor 34 57
6. Galatasaray 34 56
7. Fenerbahçe 34 53
8. Gaziantep FK 34 46
9. Antalyaspor 34 45
10. Kasımpaşa 34 43
11. Göztepe 34 42
12. Gençlerbirliği 34 36
13. Konyaspor 34 36
14. Denizlispor 34 35
15. Çaykur Rizespor 34 35
16. Malatyaspor 34 32
17. Kayserispor 34 32
18. Ankaragücü 34 32
Takımlar O P
1. Hatayspor 34 66
2. Erzurum BB 34 62
3. Adana Demirspor 34 61
4. Akhisar Bld.Spor 34 57
5. Fatih Karagümrük 34 56
6. Bursaspor 34 56
7. Altay 34 54
8. Keçiörengücü 34 50
9. Menemen Belediyespor 34 44
10. Giresunspor 34 44
11. Ümraniye 34 44
12. İstanbulspor 34 40
13. Balıkesirspor 34 38
14. Altınordu 34 37
15. Boluspor 34 33
16. Osmanlıspor 34 30
17. Adanaspor 34 21
18. Eskişehirspor 34 12
Takımlar O P
1. Liverpool 38 99
2. Man City 38 81
3. M. United 38 66
4. Chelsea 38 66
5. Leicester City 38 62
6. Tottenham 38 59
7. Wolverhampton 38 59
8. Arsenal 38 56
9. Sheffield United 38 54
10. Burnley 38 54
11. Southampton 38 52
12. Everton 38 49
13. Newcastle 38 44
14. Crystal Palace 38 43
15. Brighton 38 41
16. West Ham 38 39
17. Aston Villa 38 35
18. Bournemouth 38 34
19. Watford 38 34
20. Norwich City 38 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 38 87
2. Barcelona 38 82
3. Atletico Madrid 38 70
4. Sevilla 38 70
5. Villarreal 38 60
6. Real Sociedad 38 56
7. Granada 38 56
8. Getafe 38 54
9. Valencia 38 53
10. Osasuna 38 52
11. Athletic Bilbao 38 51
12. Levante 38 49
13. Real Valladolid 38 42
14. Eibar 38 42
15. Real Betis 38 41
16. Deportivo Alaves 38 39
17. Celta de Vigo 38 37
18. Leganés 38 36
19. Mallorca 38 33
20. Espanyol 38 25