Ukrayna’da terörle mücadelede ölenlerin yakınlarına birer daire

Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, terörle mücadele operasyonlarına katılanların ve hayatını kaybedenlerin ailelerine ev verdi.

Dünya 20.08.2015, 22:20 20.08.2015, 22:24
Ukrayna’da terörle mücadelede ölenlerin yakınlarına birer daire
Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, ülkenin doğusunda terörle mücadele operasyonlarına katılanların ve hayatını kaybedenlerin ailelerine ev verdi.

Düzenlenen törende konuşan Poroşenko, devletin güvenliği için çalışanları devletin gördüğünü ve onlara değer verdiğini söyledi. 

Devletin ülkenin doğusundaki sıcak çatışmalara katılanların hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini belirten Poroşenko, dağıtılan evlerin devletin sembolik bir teşekkürü olarak değerlendirilmesini istedi.

Çok hızlı bir şekilde inşa edilen toplu konutları inceleyen Poroşenko, yeni daireleri gezerek yerleşimcilerle sohbet etti.

Bugün teslim edilen 224 dairenin yüzde 90'ı çatışmalarda hayatını kaybedenlerin yakınlarına ve halen bölgede aktif şekilde terörle mücadeleye katılanlara verildi. Dairelerin yüzde 10’u ise eylem hazırlığındaki teröristleri suçüstü bombalarla yakalayan istihbarat birimlerine verildi.

Poroşenko, daire verilen ailelere; sağlık, esenlik, huzur ve başarı diledi.

Yorumlar (0)