Ürdünlü Vekillerden Kudüs Kararına Büyük Tepki!

Ürdünlü milletvekilleri Amman’daki ABD Büyükelçiliği önünde, abd Başkanı Donald Trump’ın Kudüs kararını protesto etti.

Dünya 06.12.2017, 19:52
Ürdünlü Vekillerden Kudüs Kararına Büyük Tepki!

Ündün Milletvekilleri Trump'ın kararına sert tepki göstererek; ABD'nin teröre destek verdiğini ve Ürdünlülerin Kudüs'ten ve Filistinlileri desteklemekten vazgeçmeyeceğini belirttiler.

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma kararına tüm dünyadan tepkiler geliyor.

Ürdünlü milletvekillerinden oluşan bir grup, ABD’nin Kudüs kararını görüşmek üzere olağanüstü toplantı çağrısında bulundu.

Milletvekili Halil Attieh, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasının utanç verici bir karar olduğunu ifade ederek, hiç kimsenin Kudüs’ü sahibi olmayan birine verme hakkı olmadığını belirtti.Milletvekili Yahya al-Saud, Ürdün’ün ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınmasına karşı olduğunu,


Milletvekili Wafaa Beni Mustafa ise, ABD’nin kararını kınadıklarını ve bu kararın uluslararası yasa ve normları ihlal ettiğini belirtti. Milletvekili Hoda el-Atoum da, ABD’nin kararının uluslararası sözleşmeleri ihlal ettiğini belirterek, karara yeşil ışık yakacak herhangi bir Arap ülkesini kınadığını söyledi.


ABD Başkanı Donald Trump’ın akşam saatlerinde Kudüs’e ilişkin kararını açıklama yapması bekleniyor.


 

Kaynak: Kaynak: İHA
Yorumlar (0)