Alexa

Venezuela'da Seferberlik Çağrısı!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkedeki darbe tehlikesi karşısında uyanık ve seferber olunmasına çağrıda bulundu.

Venezuela'da Seferberlik Çağrısı!

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, ülkedeki darbe tehlikesi karşısında Venezuelalıları uyanık ve seferber olmaya çağırdı.

Nicolas Maduro, ABD ile tüm diplomatik ilişkileri kopardığını ve bu ülkenin diplomatlarına Venezuela’yı terk etmeleri için 72 saat süre tanıdığını duyurdu. Maduro, sosyal paylaşım hesabından vatandaşlarına seslenerek, Ülkede devam eden bir darbe tehlikesi olduğunu dikkat çekerek, dikkatli olunmasını istedi.

Venezuela barış istiyor

Maduro, “Cesur ve savaşçı Venezuela halkını, bir yandan işlerine ve eğitimlerine devam ederken diğer yandan vatanın istikrarını müdafaa etmek için sokakta kalmaya ve seferber olmaya çağırıyorum. Ne darbecilik, ne dış müdahalecilik, Venezuela barış istiyor.” dedi.

Caracas’ta bugün Maduro’ya destek için Venezuela Birleşik Sosyalist Partisince (PSUV) düzenlenen mitingde konuşan Kurucu Meclis Başkanı ve PSUV’nin Başkan Yardımcısı Diosdado Cabello da Venezuela halkını her akşam Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores’te toplanmaya çağırmıştı.

İLK DESTEK CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GELDİ

Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini telefonla aradığını ve desteklerini ilettiğini açıkladı. Maduro, yaptığı konuşmada Türkiye'ye selam gönderdi.

DESTEK VEREN DİĞER ÜLKELER

ABD destekli darbe girişimine karşı, Türkiye, Rusya, Küba, Meksika, Bolivya, Venezuela'nın seçilmiş Devlet Başkanı Maduro'yu desteklediklerini açıkladı..

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 11:14
YORUM EKLE

banner325