Alexa

Yermuk'a varil bombalı saldırı

İnsanların açlıktan öldüğü Yermuk Mülteci Kampına Esed birlikleri varil bombalı saldırı düzenledi.

 Yermuk'a varil bombalı saldırı
banner327
Suriye ordusunun Yermuk Mülteci Kampı'na düzenlediği saldırıda 9 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Suriye Genel Devrim Konseyi'nden (SRGC) yapılan açıklamaya göre, orduya bağlı bir helikopter, uzun süredir rejim güçlerinin kuşatması altında olan başkent Şam'daki kampı "varil bombasıyla" vurdu.

Saldırıda ilk belirlemelere göre 9 kişi yaşamını yitirdi, onlarca kişi yaralandı.

Açıklamada ayrıca, saldırının ardından kampta yaşayan yüzlerce kişinin, rejime ait kontrol noktalarına doğru kaçmaya başladığı ifade edildi.

Esed güçlerinin, kampa temel gıda malzemesinin geçişine izin vermemesi ve kamptan çıkışları yasaklaması nedeniyle 49 kişi açlıktan yaşamını yitirmişti.

-Hamas ablukanın kaldırılması için görüşmeler yapıyor-

Öte yandan, Hamas'ın Yermuk Mülteci Kampı'na uygulanan ablukanın sona ermesi için İran ve Lübnan Hizbullah'ı ile görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

AA'ya konuşan Hamas yetkilisi Halil el-Hayye, "Yermuk Mülteci Kampı'ndaki ablukanın sona ermesi için Suriye rejimine yönelik nüfuzlarını kullanması amacıyla İran ve Lübnan Hizbullah'ı ile görüşmeler yapıyoruz. Taraflar arasında karşılıklı anlayış sağlandı ama verdiğimiz çabalar henüz tam olarak başarıya ulaşmadı" dedi.

Suriye'nin başkenti Şam'da 187 gündür Esed rejiminin ablukası nedeniyle gıda ve ilaç girişine izin verilmeyen Yermuk Mülteci Kampı'nda 49 kişi açlıktan ölmüştü.
Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 20:31
YORUM EKLE