Alexa

Yermuk'ta Yardım Devam Ediyor...

Suriye'nin başkenti Şam'ın güneyinde yer alan ve uzun bir zamandan beri rejim güçlerinin kuşatması altındaki Yermuk Mülteci Kampı'na insani yardımların dağıtımının bugün de devam ettiği bildirildi.

Yermuk'ta Yardım Devam Ediyor...
banner327
 AA'ya konuşan bölgedeki aktivistlerden Rami el Seyid, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) ile "Vefa Yardım Derneği" tarafından Yermuk Mülteci Kampı'na yapılan insani yardımların bugün de devam ettiğini söyledi.

Kampta insanların dağıtım bölgesine giderek içerisinde ekmek ve reçelin de bulunduğu yardım paketlerini aldığını kaydeden El Seyid, "Söz konusu kurum ve dernek tarafından dağıtılan 100 adet yardım paketini saydım" dedi.

Yermuk Mülteci Kampı'nda yardımların oluşturulan listelerle ihtiyaç sahiplerine verildiğini anlatan El Seyid, "Halk yıkıntılar içinde, birbirini adeta ezerek kampta yapılan insani yardımlara ulaşmaya çalışıyor. Yardımların yapıldığı yer keskin nişancıların hedefinde olan bir bölgede bunun için istediğimiz görüntü ve fotoğrafı çekemiyoruz" dedi.

Yermuk Kampı çevresinde yer alan ve Esed güçlerinin ablukası altında yer alan bölgelerden insanların kampa yardım için geldiğini ifade eden El Seyid, "Şam'da bir yıldan bu yana kuşatma altında olan bölgelere insani yardımın girmesine izin verilmiyor. Bu bölgeler de en az Yermuk Kampı'ndakiler kadar ve hatta daha fazla yardıma ihtiyaç duymaktalar" ifadelerini kullandı.

Dün Yermuk Mülteci Kampı'nda, BM Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu (UNRWA) ile "Vefa Yardım Derneği" tarafından yardım malzemelerinin dağıtıldığı sırada kamp girişinde kimliği belirlenemeyen kişilerce ateş açılmış, açılan ateş sonucunda 20 kişi yaralanmıştı.
Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 16:16
YORUM EKLE