Alexa

2017 yılı TÜBİTAK 11. Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasına Samsun Damga Vurdu

2017 yılı TÜBİTAK 11. Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışması Finaline katılacak 8 Projenin 3 ü Samsun dan.

2017 yılı TÜBİTAK 11. Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışmasına Samsun Damga Vurdu
banner327

2017 yılı TÜBİTAK 11. Ortaokul Araştırma Projeleri Yarışması Bölge Sergisine Samsun, Amasya, Ordu, Giresun, Tokat, Kastamonu Sinop illerini kapsayan illerimizden toplam 967 proje başvurusu yapılmış olup, değerlendirmeler sonucunda 50 proje bölge sergisine katılmaya hak kazanmıştı.

Samsun dan 242 proje başvurusunun yapıldığı yarışmada 9 proje bölge sergisine katılma başarısını gösterdi.

20 Nisan 2017 Perşembe günü saat 10:00 da OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezin de gerçekleştirilen ödül töreninde Finale katılacak 8 Projeden  3 Projemiz Finalist olarak 23-26 Mayıs da  Eskişehir de  gerçekleştirilecek final yarışmasına katılmaya hak kazandı.

Biyoloji Alanında “Farklı Orman Ekosistemlerinde Ölü Örtünün Su Tutma Kapasitesi” konulu projesiyle Ticaret ve Sanayi Odası Ortaokulu Finalist, Fizik Alanında “Roboçapa” konulu Projesiyle Samsun R.K. Bilim ve Sanat Merkezi Finalist, Matematik Alanında “Ardışık Tek Sayılarla Üçgensel Sayıların Geometrik Gösterimi ve Aralarındaki İlişki” konulu projesiyle Samsun R.K. Bilim ve Sanat Merkezi Finalist Oldu.

Biyoloji Alanında “Acı Çehrenin Biyogaz Oluşum Hızına Etkisi” konulu projesiyle 25 Mayıs Ortaokulu 3. Oldu.

Yarışmada finalist olarak finalde ilimizi temsil edecek okullarımız ile dereceye giren okullarımızı başarılarından dolayı tebrik eder, başarılar dileriz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2017, 17:34
YORUM EKLE