banner434

2022 TOEFL Sınav Ücretleri

Eğitim 02.04.2022, 17:22
2022 TOEFL Sınav Ücretleri

Educational Testin Service (ETS) tarafından düzenlenen TOEFL, dünyanın herhangi bir yerinde okumak, çalışmak veya yaşamak için gerekli olan İngilizce dili yeterliliğinin ölçüldüğü ve uluslararası olarak kabul edilen bir İngilizce yeterlilik sınavıdır. Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada ve Avustralya’nın da dahil olduğu 160’tan fazla ülkede kabul edilen bir dil yeterlilik sınavı olan TOEFL, 11.500 üniversite ve binlerce şirkette anadili İngilizce olmayanların dil yeterliliğini kanıtlamasını ve diğer adaylar arasında öne çıkmasını sağlar.

TOEFL Sınav Ücreti

Dünya çapında akademik olarak güvenilen ve geçerliliği bulunan TOEFL sınav ücreti 185 ABD dolarıdır, sınav yerine-zamanına ve Türk lirası cinsinde döviz kuruna göre değişiklik gösterebilir.

TOEFL Sınav Türleri

TOEFL iBT, TOEFL PBT ve TOEFL Essentials olarak biçim ve içeriğine göre 3 farklı şekilde uygulanan TOEFL İngilizce yeterlilik sınavları, uluslararası alanda güvenilen ve kabul gören organizasyonlardır. Tüm dünyada akademik olarak kabul gören TOEFL sınavları ücreti 185 ABD dolarıdır ve Türk Lirası cinsinden fiyatı günlük döviz kuruna göre değişkenlik gösterebilir.

TOEFL iBT

Akademik olarak İngilizce okuma, dinleme, yazma ve konuşma yeterliliğinin ölçüldüğü bir organizasyon olan TOEFL iBT, üç farklı yolla uygulanabilir. Bu yöntemler:

  • TOEFL iBT, online olarak bir sınav merkezinde gerçekleştirilir.
  • TOEFL iBT Home Edition, bir gözetmen tarafından çevrimiçi olarak izlenirken evde verilebilir ve sınav merkezinde alınan test ile aynıdır. Geçerliliği ve güvenilirliği tüm dünyada TOEFL iBT ile aynı olma özelliğine sahiptir.
  • TOEFL iBT Paper Edition’da okuma, dinleme ve yazma oturumları sınav merkezinde, konuşma oturumuysa ev bilgisayarından çevrimiçi olarak gerçekleştirilir.

TOEFL PBT

Akademik olarak İngilizce okuma, yazma, dinleme ve dil bilgisi yeterliliklerini ölçen ve kâğıt kalem formatıyla sınav merkezlerinde gerçekleştirilen bir sınav yöntemidir.

TOEFL Sınavına Kayıt Olmak

TOEFL sınavı kayıtları, bir TOEFL hesabı oluşturularak veya mevcut hesapla giriş yapılarak gerçekleştirilebilir. Hesaba erişim sağlamak için ücretsiz TOEFL resmi uygulaması kullanılabilir. Bir test tarihi ve test merkezi seçip randevu oluşturduktan sonra ödeme işlemi gerçekleştirilir. Bir kredi/banka kartıyla ödemeyi gerçekleştirerek başvuru tamamlanabilir.

Yorumlar (0)