2023 Hedefinde Ülkü Ocakları Gençliği Eğitiyor

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Özellikle LGS, YGS ve ALES gibi önemli sınavlarda ve gündelik yaşantıda insanların en çok zorladığı alan olan okuduğunu anlamaya bir çözüm sunuyor.

Eğitim 14.07.2021, 09:51 14.07.2021, 10:11
2023 Hedefinde Ülkü Ocakları Gençliği Eğitiyor

2023 hedefleri için Türk gençliğini yetiştirmek için çalışmalara devam eden Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı, Bu kapsamda alanlarında uzman akademisyenler tarafından hızlı okuma ve bilinçli okuma üzerine yapılan çalışma sonucunda Odak2023’ü yayınladı. Ülkü Ocakları, LGS, YGS ve ALES gibi önemli sınavlarda ve gündelik yaşantıda insanların en cok zorladığı alan olan okuduğunu anlamaya bir çözüm sunuyor.

Odak2023

2023 Lider Ülke Türkiye hedefiyle çalışmalarına devam ettiklerine vurgu yapan Ülkü Ocakları Amasya İl Başkanı Rasim Alperen Akpınar yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkü Ocakları kurulduğu tarihten itibaren Türk gençliğini eğitmek için yol alan kutsal bir ocaktır. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin 1992’de çizdiği “2023 Lider Ülke Türkiye” hedefinde hiç durmadan hayatın her alanında çalışmalar düzenlemektedir. Bu hedefle Türk Gençlinin en büyük sorunlarının başında yer alan dikkat dağınıklığı üzerine yapılan çalışmalar sonucunda “Odak2023” adlı uygulamayı ortaya çıkardık.” dedi.

Dakikada kaç kelime okuyorsunuz merak ettiniz mi?

ODAK2023 yazılımının başlangıç aşaması olan anlayarak hızlı okuma testi ile ilgili açıklamada bulunan Rasim Alperen Akpınar, “Ülkü Ocakları tarafından Yapay Zeka teknolojisi kullanılarak geliştirilen ODAK2023 yazılımı; Türk gençliğinin daha hızlı okuması, okuduğunu daha iyi anlaması ve odaklanması için hazırlanmıştır. '2023 Lider Ülke Türkiye' hedefine emin adımlarla ilerleyen Türk gençliğini çağın ötesine geçen bir anlayışla donatmak, geliştirmek, ileriye taşımak için durmak bilmeden çalışıyoruz. Siz de yakında Türk gençliğinin hizmetine sunacağımız ODAK2023 yazılımının başlangıç aşaması olan anlayarak hızlı okuma testine odak2023.com adresinden ulaşabilirsiniz" dedi.

Söz konusu çalışmanın sadece gençlerde değil tüm yaşta bireylerin yararlandığını ifade eden Ülkü Ocakları Başkanı Akpınar, “Ülkü Ocakları görevleri gereği devamlı evrak okuyan Valimiz, il ve ilçe belediye başkanlarımız, Baro başkanımız, İl Milli Eğitim Müdürümüz, başta olmak üzere çok sayıda devlet görevlilerimize armağan ettik.” dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)