Açıköğretim (AÖF) 2020-2021 Öğretim Yılı Kayıt Yenileme Duyurusu

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim (AÖF) Fakültesi kayıt yenileme işlemleri için resmi internet sitesi üzerinden tarihleri paylaşıldı. AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor ve bitiyor, nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti nedir?

Eğitim 15.02.2021, 10:08 15.02.2021, 11:00
Açıköğretim (AÖF) 2020-2021 Öğretim Yılı Kayıt Yenileme Duyurusu

AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor?  AÖF kayıt yenileme işlemleri kurumun resmi sitesi üzerinden yapılıyor.AÖF kayıt yenileme ücret bilgisi belli oldu. Ders ekle sil işlem süreci de belirtilen kılavuzda yer aldı. AÖF kayıt yenileme ne zaman başlıyor ve bitiyor, nasıl yapılır? AÖF kayıt yenileme ücreti nedir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemleri kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olup ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yenileyemeyecekler. Gözler şimdi AÖF kayıt yenileme işlemlerine çevrildi. AÖF kayıt yenileme ekranı ve işlemlere dair önemli detaylar şöyle:

  • Kayıt yenileme işlemleri;15 Şubat 2021 Pazartesi günü başlayıp 26 Şubat 2021 Cuma günü saat 23:30’da sona eriyor.
  • Ders seçimi yapılmadan bankada ödeme bilgileri oluşmayacak ve öğrenciler kayıtlarını yeniletemeyecektir.
  • Kayıt yeniletecek öğrencilere Fakülte tarafından ders ataması yapılmayacak, öğrenci 45 AKTS krediyi geçmeyecek şekilde ders seçebilecektir.
  • Kayıt yenileme işlemi aof.anadolu.edu.tr adresi Ders Seçimi (Ekle/Sil) Otomasyonu bağlantısından öğrenci şifresi veya e-devlet şifresi ile yapılacaktır. 

AÖF KAYIT YENİLEME EKRANI İÇİN TIKLA

AÖF resmi sitesinden yapılanbilgilendirme açıklaması şöyle:

Ödeme bilgileri ders seçimi sayfasında veya bu işlem sonucu dökümü alınan Kayıt Yenileme Bilgi Dökümü Sayfasında yer alacaktır. Ders seçimi işlemini yapan öğrenciler 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yukarıda belirtilen tarihler arasında; Kredi Kartı/Banka Kartıyla, Ziraat Bankası ATM’lerinden (kartlı veya kartsız), Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığından gerçekleştirebilir. Kayıt yenileme tarihinin son günü olan 26 Şubat 2021 tarihinde İnternet, ATM ve Mobil Bankacılığından saat 23:59’a kadar ödeme yapılabilecektir. Ancak, kayıt yenileme tarihinin son günü provizyon işlemleri nedeni ile kredi kartıyla ödeme yapılamayacaktır. Öğrenciler yaptıkları ödemenin, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemesine ait olup olmadığını mutlaka kontrol etmelidir. Sadece eski borcunu ödeyen, ancak 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi ders seçimi işlemine göre belirlenen kayıt yenileme bedelini ödemeyen öğrencilerin kayıtları yenilenmez.

26 Şubat 2021 tarihinden sonra mazeret kabul edilmeyecek ve Bahar Dönemi kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Bahar Dönemi kayıt yenileme süresi uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, Dönem Öğretim Gideri, Dönem Öğrenim Ücreti ve Dönem Öğrenci Katkı Payı ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2020-2021 Öğretim Yılı Bahar Dönemi kayıt yenileme hakkını kaybeder.

Kayıt yenileme işlemini yapan öğrenciler aof.anadolu.edu.tr adresi Öğrenci Otomasyonu bağlantısından kayıtlarının yenilenip yenilenmediğini kayıt yenileme tarihleri içinde mutlaka kontrol etmelidir.

Kaydı yenilenen öğrenci, kayıt yenileme tarihleri içinde, ödediği dönem öğretim gideri tutarının altında olmamak şartıyla seçtiği dersi silip yerine başka bir ders seçebilir veya yeni ders ekleyebilir.

Şifreniz yoksa ya da unuttuysanız yeni şifrenizi; 

AOSDESTEK İletişim ve Çözüm Masasının 0850 200 46 10 numaralı telefonunu Fakültemiz kayıtlarındaki cep telefonu numaranızla arayarak,

Size en yakın AÖF bürolarına şahsen giderek,

www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Şifre İşlemleri” bağlantısından şifrenizi alabilirsiniz.

2018-2019 öğretim yılından itibaren öğrencilere ders kitapları dijital (PDF) formatta sunulmaktadır. Öğrenciler sınavlarda ders kitabının ANADOLUM e-Kampüs ortamında sunulan güncel versiyonundaki (PDF) içerikten sorumludur. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)