Alaçamlı Öğrenciler TÜBİTAK Proje Yarışması, Planetaryum, Teknopark ve Batı Park Gezisinde

Alaçamlı Öğrenciler TÜBİTAK Proje Yarışması, Planetaryum, Teknopark ve Batı Park Gezisine katıldı. Alaçam Muzaffer Turhan Anadol"u Lisesi öğrenci ve öğretmenleri 19 Mayıs Üniversitesi Spor Salonu'nda açılan TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışması Bölge Sergisi' ne katıldı.

Eğitim 14.03.2020, 18:52
Alaçamlı Öğrenciler TÜBİTAK Proje Yarışması, Planetaryum, Teknopark ve Batı Park Gezisinde

Alaçam Muzaffer Turhan Anadol"u Lisesi öğrenci ve öğretmenleri; bir dizi gezi gerçekleştirdi. Şadiye Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi 9. ve 10. sınıf öğrencilerinden oluşan kafile 9-11 Mart 2020 tarihleri arasında 19 Mayıs Üniversitesi Spor Salonu'nda açılan TÜBİTAK Ortaöğretim Proje Yarışması Bölge Sergisi' ne katıldı.

Sergiye Alaçam Muzaffer Turhan Anadolu Lisesi Müdürü Namık Kocabaş, Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri Arzu Koca Çıkrıkçı ve Sevda Yaşar refakat etti. Birbirinden ilginç projeler yerinde inceleyen kafile daha sonra Uzay Araştırma Merkezi olan Planetaryumu gezdi. Evren, gökyüzü, güneş, yıldızlar ve gezegenleri yakından izleyen öğrenciler, doyurucu bilgi ve görsellere ulaştı.

Öğrenciler, 19 Mayıs Üniversitesi Kampüsü'nde yeni açılan Teknopark ziyaret ederken, Teknopark' ın  işlevi, önemi tasarım ve beceri atölyeleri gezildi ve yetkililerden bilgi alındı. Hemen ardından öğrencilerle Batı Park 'ta bulunan Amazon Köyü ziyaret edildi ve, müze hakkında bilgiler edinildi.

Haber : Oktay ZERRİN- Samsun

Yorumlar (0)
banner442