Arı Sütü Eğitim Projesi Silivri’de Gerçekleştirildi

İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile metropollü Arıcıların katılımıyla ve Balparmak Arıcılık Akademisi katkılarıyla Arı Sütü Eğitim Projesi’nin Üçüncüsü İstanbul Silivri’de Gerçekleştirildi.

Eğitim 31.07.2021, 11:06
Arı Sütü Eğitim Projesi Silivri’de Gerçekleştirildi

“Sürdürülebilir Arıcılık, Katma Değerli ve Verimli Arı Ürünleri Üretim Programı” kapsamında, İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Balparmak iş birliğiyle hayata geçirdiği arı sütü üretimine yönelik eğitimlerin üçüncüsü, İstanbul Silivri’de tamamlandı. Teorik ve uygulamalı olarak üç ayrı bölgede düzenlenen eğitimleri başarıyla tamamlayan İstanbullu toplam 80 arıcı sertifikalarını aldı.

“Sürdürülebilir Arıcılık, Katma Değerli ve Verimli Arı Ürünleri Üretim Programı” eğitimleri devam ediyor.

Arıcılık Akademisi uzmanları tarafından Arıcılık Akademisi gezici eğitim aracı ve mobil arı sütü üretim konteynırında gerçekleştirilen eğitimlerin her biri 1 gün teorik, 3 gün pratik olmak üzere toplamda 4 gün sürdü. 27-30 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen eğitimde, eğitimi başarıyla tamamlayan 30 arıcıya sertifikaları Çatalca ve Silivri protokolünün de katıldığı özel bir törenle teslim edildi.

29 Temmuz Perşembe günü İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği’nin Silivri Bekirli Koruluğu’nda bulunan arılığında gerçekleştirilen sertifika törenine Silivri Belediye Başkanlığı’nı temsilen Ziraat Yüksek Mühendisi Aslı Uçman, Orman Genel Müdürlüğü Çatalca Bölge Müdürü Murat Çakır, İstanbul İl Tarım Orman Müdürlüğü Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hatice Yağmur, Silivri Ziraat Odası Başkanı Sabri Özer ve Silivri Tarım Orman İlçe Müdürlüğü yetkililerinin yanı sıra Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, Balparmak Genel Müdürü Onur Özyurt, Balparmak Hammadde Tedarik Direktörü İsfendiyar Üzümcü, Balparmak Arıcılık Akademisi Eğitim Uzmanı Dr. Ali İhsan Öztürk ve İstanbul İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Onur Çilenk katıldı. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)