Benim Renkli Sınıfım 2. Dönem Kayseri'de...

‘Benim Renkli Sınıfım’ projesinde ikinci dönem, Kayseri’de düzenlenen yaz kampıyla başladı.

Eğitim 26.08.2019, 11:12 26.08.2019, 11:37
Benim Renkli Sınıfım 2. Dönem Kayseri'de...

TAÇ ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ortaklığı ile geçtiğimiz yıl başlatılan ‘Benim Renkli Sınıfım’ projesinde ikinci dönem, Kayseri’de düzenlenen yaz kampıyla başladı. Kayserili 52 çocuğun katıldığı yaz kampında, Zorlu Tekstil ve Toplum Gönüllüsü gençlerle yapılan atölye çalışmalarıyla çocuklar gönüllülük kavramı ile tanıştı. 

Ev tekstili sektörünün lider markası TAÇ’ın, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliği ile gerçekleştirdiği ‘Benim Renkli Sınıfım’ projesi büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Projenin ikinci yılı, Kayseri Develi İlçesi Çaylıca Şehit Jandarma Er Zeki Özbek İlkokulu’nda gerçekleşen yaz kampıyla başladı. 

Yaz okulu uygulamasında Zorlu Tekstil ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönülleri, Kayserili 52 çocukla bir araya geldi. Gönüllüler, ilköğretim çağındaki çocuklarla sivil toplum, birlikte iyi yaşam, gönüllülük, çocuk hakları gibi konuların işlendiği çeşitli atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Çocuklar gönüllülük kavramı içerisinde birlikte üretebilmenin keyfine vardılar. Atölye çalışmalarında yaratıcılıklarını geliştiren çocuklar, sınıflarındaki perdeler için resim çizerek hayallerini ortaya koydular. Çizilen resimler TAÇ’ın üretim tesislerinde perdeye dönüşerek, yeni eğitim-öğretim döneminde miniklerin sınıflarını renklendirecek. 

TAÇ ve TOG ortaklığında gerçekleşen Benim Renkli Sınıfım projesi 2. yılında Türkiye’nin farklı illerindeki ilköğretim çağındaki çocuklarla buluşmaya ve sınıfları renklendirmeye devam edecek.
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442