Canik Belediyesinden Eğitime 'Protokollu' Destek!

Canik Belediye Hizmet binası toplantı salonunda Canik Belediyesinin eğitim merkezlerinden ve Hanım Konaklarından bazıları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 5 yıl süreyle tahsis edildi.

Eğitim 27.08.2019, 16:10
Canik Belediyesinden Eğitime 'Protokollu' Destek!

Canik Belediyesinin eğitim merkezlerinden ve Hanım Konaklarından bazıları İl Milli Eğitim Müdürlüğüne 5 yıl süreyle tahsis edildi.

Belirlenen tesislerin daha etkin ve verimli kullanılabilmesi amacıyla Canik Belediye Meclisinin kararına istinaden eğitim-öğretim faaliyetleri gerçekleştirilmesi, üçüncü kişilere devredilmemesi ve mevcutta yürütülen faaliyetlerin devam ettirilmesi şartıyla bedelsiz olarak tahsisi gerçekleştirildi.

Belediye Hizmet binasında gerçekleştirilen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Canik İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar, Milli Eğitim Müdürlüğü bürokratları ve Canik Belediyesinin bürokratları katıldı.

Tesisleri Milli Eğitimin daha etkin ve verimli kullanacağına inanıyoruz

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, törende yaptığı konuşmada, "Temel amacımız tesislerimizin tamamının amacına uygun ve rantabl bir şekilde kullanımını sağlamak. Binalarımızın fiziki yapıları ve donanımlarıyla birlikte içeriğini ne derece doldurduğumuz çok önemli. Eğitime yapılan en büyük yatırım eğitimin kalitesini artırmaktır. Bu sadece fiziki yapılarla değil işin ehli insanlarla olabilecek bir durum. Bu mana da belediye olarak içerisinde bulunduğumuz eğitim faaliyetlerine niteliğe ve verimliliğe önem veren bir anlayışla yaklaşıyorum. Şuanda muhatabımız işi eğitim olan işin ehli olan bir kamu kurumu. Bu kurumumuzun tahsis edilecek tesisleri daha etkin ve verimli kullanacağına inanıyoruz. " dedi.

Kurs faaliyetleri gerçekleştirilsin istiyoruz.

Bu protokol ile fiili durumu da bir sözleşmeye bağlamış olduklarını belirten Sandıkçı," Donatılmış ancak boş kalan yaklaşık 2 yıldır 3 yıldır herhangi bir faaliyet gerçekleştirilmeyen yerlerimizin de tahsisini gerçekleştirerek ilçemiz eğitimine büyük katkı sağlamış olduk. Biz sonuç odaklı hareket ediyoruz. Deve mi kuş mu belli olmayan faaliyetlerin devamı yerine işi eğitim olan işin ehli olan kadrolara bazı tesislerimizi teslim etmek daha doğru bir karardı. Elimizdeki personel yapısı ve niteliğine göre uhdemizde bıraktığımız tesislerimiz hanım konaklarımız da mevcut. Daha fazla insanımız tesislerimizden istifade etsin ve ehil eller aracılığıyla eğitim faaliyetleri, kurs faaliyetleri gerçekleştirilsin istiyoruz. Bu protokol ile ilçemize Mevlana Kültür ve Yaşam Merkezimizde tam donanımlı bir anaokulu daha kazandırmış olacağız." dedi.

Bizim Tek İşimiz Eğitim

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, “ Öncelikle bir eğitim gönüllüsü olan Canik Belediye Başkanımıza eğitime fiziki mekanlar ve donanımlar kazandırdığı için ve popülist yaklaşımdan uzak bir anlayışla böylesi cesur bir karar verdiği için teşekkür ediyorum. Bizim tek işimiz eğitim. Dolayısıyla bizlere tahsisi gerçekleştirilen tesisleri Belediyemizle uyumlu ve koordinasyon içerisinde çok daha verimli bir şekilde halkımızın hizmetine sunacağımızdan hiç şüpheniz olmasın.” dedi.

Yorumlar (0)
banner442