Alexa

CaseCampus, 432 mezun verdi

CaseCampus, bu sene Bootcamp formatında, dört gün süren yoğun içeriklerle düzenlendi. 75 üniversiteli ve yeni mezun genç ile birlikte CaseCampus, toplamda 432 mezun vermiş oldu.

CaseCampus, 432 mezun verdi

Endeavor ve Akbank iş birliğiyle yürütülen CaseCampus Girişimcilik Programı, 6. Dönemde 75 Mezun daha verdi! Akbank iş ortaklığında Endeavor Derneği tarafından yürütülen genç girişimcilik programı CaseCampus, toplamda 432 mezun vermiş oldu.

Girişimcilik öğrenim programı olan CaseCampus, potansiyeli yüksek gençleri destekliyor. Katılımcılar program boyunca, Türkiye’den son yıllarda çıkmış ve dünyaya açılmış başarılı girişimlerin vaka çalışmaları aracılığıyla şirketlerin büyüme aşamasında yaşadığı ikilemleri girişimcilik akademisyenleri önderliğinde inceliyor. Bu sene 14 Temmuz’da 4 günlük bir Bootcamp programı formatında gerçekleşen program boyunca katılımcılar, girişimci düşünce yapısına yönelik atölyeler ve eğitimlerle girişim dünyasını yakından tanıma fırsatı buluyor.

Mezunlar, 60’ı program süresince ya da sonrasında kendi girişimini başlatarak CaseCampus ile girişimcilik yolunda ilk adımlarını attılar. Bu girişimciler ayrıca yine Endeavor ve Akbank tarafından yürütülen farklı programlarla da desteklenmeye devam ediliyor.

CaseCampus 2019 programına mühendislik ve iktisadi ve idari bilimler öğrencileri ilgisi büyük oldu. Katılımcıların %37’sini mühendislik bölümleri, % 47’sini iktisadi ve idari bilimler bölümleri, kalan %16’sını ise başka bölümlerden gelen öğrenciler oluşturdu. Program dahilinde katılımcılar, Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinin girişimcilik akademisyenleri ile atölyelerde yer alma, başarılı girişimci ve yatırımcıların yer aldığı panelleri dinleme, rol modeli Türk girişimcilerin vaka çalışmaları ile farklı ikilemleri bir girişimci gözüyle değerlendirme fırsatı yakaladılar.

Program, 11 Temmuz 2019’da program açılışında fikirden iş modeline geçiş aşamalarına odaklanan egzersizlerle başladı. 4 günlük süreç boyunca Başak Taşpınar Özdeğim (Armut), Efecan Erdur (Kolay IK), Civan Batuhan Orhan (Kolektif House), Melis Güçtaş (Modacruz) ve Tarkan Anlar (Scotty) gibi Türkiye’nin önde gelen girişimcileri ile söyleşiler düzenlendi. iyzico COO’su Orkun Saitoğlu ve Keiretsu Forum’dan Emir Uzunoğlu’nun da katılımcılar arasında yer aldığı programda ayrıca eski dönemlerden mezun olup kendi işlerini kuran Burak Sönmez (Glocalzone), Erdem Lafcı (The Apps) ve Serkan Türkoğlu (Tarifebilir) da bir panel ile programa katıldı. 4 gün sonunda programı başarıyla tamamlayan Fellow’lar katılım belgelerini almaya hak kazandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2019, 23:31
YORUM EKLE