Çocuklarınızın Sağlığını Tehdit Eden Ürünlere Dikkat!

kırtasiye alışverişlerine dikkat! Kalemden, boyaya, defterden çantaya kadar birçok okul malzemesinin kanserojen madde taşıma olasılığı velileri alışveriş yaparken tedirgin ediyor.

Eğitim 18.09.2016, 13:09
Çocuklarınızın Sağlığını Tehdit Eden Ürünlere Dikkat!

Çocukların sağlığını tehlikeye atmamak için öğrenci velilerine uyarı!

Çocukların sağlığını tehlikeye atmamak için öğrenci velilerine uyarılarda bulunan kırtasiyeciler  bu tedirginliği ortadan kaldırmanın en önemli yolu okul malzemelerini, denetimleri sık yapılan kırtasiyecilerden almaktan geçiyor. Yeni eğitim öğretim yılı öncesi velilere, kırtasiye alışverişleri konusunda uyarılarda bulunan kırtasiyeciler, piyasada hemen hemen her yerde kırtasiye malzemelerinin satıldığını belirterek, "Kırtasiye malzemesi satan birçok yerde denetim yok denecek kadar az. Hal böyle olunca bu yerlerde satılan ürünlerin çoğunda kanserojen madde riski var. Bizim kırtasiyeciler olarak denetimlerimiz ise sık sık yapılıyor, bundan dolayı bizim ürünlerimizin hiçbirinde kanserojen madde bulunmuyor” diye belirtiyor.

Kırtasiyelerde denetimlerinin sık sık yapıldığına dikkat çeken kırtasiye esnafı her köşe başında satılan okul malzemelerinin alınmamasını tavsiye ediyor.

Yorumlar (0)