Girişimcilik Eğitimleri Samsun'da Başlıyor

Anadolu Vakfı, Değerli Öğretmenim projesi kapsamında ‘Değerli Öğretmenim’ projesi Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle buluşmaya devam ederken 3 - 5 Temmuz tarihlerinde Samsun Öğretmen Evi’nde gerçekleşecek.

Eğitim 26.06.2019, 12:42 26.06.2019, 13:50
Girişimcilik Eğitimleri Samsun'da Başlıyor

Öğretmenlerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasının hedeflendiği ‘Değerli Öğretmenim’ projesi Samsun'da başlıyor.

Türkiye’nin dört bir yanındaki öğretmenlerle buluşmaya devam eden Anadolu Vakfı, proje kapsamında verdiği eğitimlerle, öğretmenlere gençleri başarılı birer girişimci olarak yetiştirmeleri ve onlara girişimci ruhu aşılamaları için gereken yetkinlikleri kazandırmayı amaçlıyor. 

24 - 26 Haziran tarihlerinde Samsun Öğretmen Evi’nde Samsunlu öğretmenlere verilen Proje Döngüsü Yönetimi (PCM) eğitimleri 3 - 5 Temmuz tarihlerinde de yapılacak.

Eylül ayında yine Samsun’da iş fikri ve modeli, satış pazarlama teknikleri, inovatif düşünce ve dijital okuryazarlık konularının da ele alınacağı girişimcilik eğitimleri ile devam edeceği belirtildi.

"Değerli Öğretmenim" projesi kapsamında öğretmen ve yöneticilerin; bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak girişimci bir yaklaşım ile projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinliklerinin geliştirilmesi amaçlayan, bu hedef doğrultusunda, toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiren Anadolu Vakfı, İl Milli Eğitim Müdürlükleri  ile işbirliğinde, 48 ilde 60 binin üzerinde öğretmene ulaştı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 200’ün üzerinde ödül verildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)