Alexa

İngilizceyi konusarak Öğren

Hızla artan kalp atışları, ellerde oluşan hafif titremeler, karından doğru başlayan sızlama hissi, terlemeler ve boğazda düğümlenen kelimeler.

İngilizceyi konusarak Öğren

Hızla artan kalp atışları, ellerde oluşan hafif titremeler, karından doğru başlayan sızlama hissi, terlemeler ve boğazda düğümlenen kelimeler. Bütün insanların hayatlarında var olan bu can sıkıcı ve toplumsal yaşamda sorunlar oluşturabilen heyecan, kişilerin yaşamlarında, yeniliklerle karşılaştıklarında psikolojik olarak düzene alışmış beyinlerinin onlara oynadığı küçük bir oyun. Bilinen her canlı yeni bir şeyle ile karşılaştıklarında içgüdüsel olarak kendilerini koruma yoluna gider ve bu koruma yolunu seçtiklerinde ilk olarak vücutlarında hormonal olarak adrenalin salgılanır. Bu noktada oluşan heyecanın insan hayatına bir zararı olmasa bile toplumsal yaşamlardaki insan ilişkilerine olan zararı, oldukça büyüktür. Kendilerini bildiklerinden beri insanlara öğretilen anadilleri dışında bir dille de karşılaştıklarında heyecanlanmaları ve kendilerini koruma yoluna gitmeleri kaçınılmaz bir durum. Dünyada ve ülkemizde hızla yayılmaya devam eden, her gün bir şekilde karşılaşılmak zorunda kalınan, İngilizcede de durum aynı. Kişilerin İngilizce konuşan birileri veya İngilizce bir yazı ile baş başa kaldıklarında, anlayamama ve iletişim kuramama problemlerini çözebilmek için başvurdukları İngilizce okulu niteliği taşıyan bütün kurumlarda onların hayatlarında ki bu yeniliklerinin çözümü anlamında durmadan çalışıyor ve yeniliklerine devam ediyor. Bireylerin problemlerinin kaynağına inerek, onlardaki asıl eksikliği bulup buna göre strateji yürütüyorlar. 

Ülkemizde yaşayan büyük, küçük herkesin tıpkı bütün insanlarda olduğu gibi hayatlarında bir yenilik olarak yerini alan ve strese girmelerini, heyecanlanmalarını tetikleyen İngilizce konuşmak, kimileri için bir eziyete dönüşebiliyor. İngilizce kelimelerle cümle kurma anlamında büyük sıkıntı çeken insanların sayısı, bulunan yeni eğitim yöntemleri ve diğer yardımlar ile gün geçtikçe azalıyor. İngilizceyi öğrenmeyi yavaş yavaş korkulan bir durum olmaktan çıkarma konusunda, insanlar özveri ve sabırları ile çalışmaları sayesinde her konuda olduğu gibi bu durumla da başa çıkabiliyor. Dilin öğrenim aşamasında karşılaşılan sorunlar olarak, konuşma pratiği, okuma pratiği ve gramer eksiklikleri ilk sıralarda rahatlıkla gösterilebiliyor. Bu sıkıntıların aşılması için ilk olarak yapılması gereken konuşma aktivitesinin önemi diğerlerine göre bir hayli büyük. Tıpkı anadilimizde olduğu gibi tam anlamıyla düşünürken cümleleri kurabilmek, eksiksiz yazım, okuma işlemlerini yapmak ve gramer konusunda dilimizin yapısına göre olan farklılıkları aşmak için kişiler ve kurumlar ellerinden gelenin fazlası ile öğrenim yöntemlerini geliştirmeyi sürdürüyor. 


 
Ülkemizde İngilizce öğrenmek ve artık bu yeniliği de olağan duruma getirerek hayatlarının bir parçası yapmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla. Sonuca ulaşılmak istenilen bu konuda kişilerin başvurdukları birçok yöntem günümüzde kullanılmaya devam ediyor. Kullanılan bu yöntemlerin öğrenim aşamasında büyük bir eksiklik olarak göze çarpan konuşma pratiğinin geliştirilmesi ve heyecan, stres durumlarının yok olması için http://www.konusarakogren.com adresi uzman eğitimci kadrosu ve siz odaklı çalışan bütün personel ağı ile kurulan kısa sürede büyük memnuniyet sağlayacağınız muhteşem bir site olarak karşınıza çıkıyor. İngilizce konuşmayı, yazmayı ve okumayı çok kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğiniz sizin seçimlerinize göre ayarlanan ders saati programları, danışmanlarınızla her gün İngilizce konuşma avantajları, site içerisinde bulunan reading ve gramer etkinlikleri ve daha fazlası ile hayattaki korkularınızdan biri olan İngilizceyi öğrenirken strese girmek yerine hem eğlenecek, hem de öğreneceksiniz. Aradığınız bütün imkânları bulabileceğiniz site kesinlikle görülmeye değer. 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2018, 00:51
YORUM EKLE

banner325