Alexa

İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Verilen Hizmetler

İş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan yeni gelişmeler ve getirilen yükümlülüklerin ardından iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan çalışmalar hızla artmaya başladı.

İş Sağlığı ve Güvenliği Alanında Verilen Hizmetler

İş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan yeni gelişmeler ve getirilen yükümlülüklerin ardından iş sağlığı ve güvenliği alanında yapılan çalışmalar hızla artmaya başladı. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun 6, 7 ve 8 inci maddeleri gereği işverenler iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin sağlanması yükümlülük olduğundan beri adını sıklıkla duyduğumuz iş güvenliği eğitimi her geçen gün yeni bireylerin dikkatini çekmeye devam ediyor. İşte bugün işyerleri ve çalışanlar için aslında oldukça büyük önem arz eden iş güvenliği uzmanlığı ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimi hakkında detaylı bir şekilde açıklayacağız. Eğer siz de iş güvenliği eğitimi hakkında merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt almak istiyorsanız bu yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Nedir?

İş güvenliği uzmanlığı eğitiminden bahsetmeden önce iş güvenliği tanımını yapmakta fayda var. İş güvenliği, yapılan iş nedeniyle oluşabilecek her türlü uzun ve kısa vadeli sağlık problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan çalışmaların geneline verilen isimdir. İş güvenliği, sadece işyeri ile ilgili olarak algılanmaktadır çok daha genel ve büyük düşünülmelidir.

Gelelim iş güvenliği uzmanlığı eğitimine, iş güvenliği uzmanlığı eğitimi İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı yönetmelikler çerçevesinde belirlenmiş görevleri yerine getirmek için bireylerin bu alanda uzmanlık kazanması için verilen eğitimleridir. Eğitim sürecinden kısaca bahsetmek gerekirse, iş güvenliği uzmanlığı eğitimi programının süresi, teorik bölümü 180 saatten, uygulama kısmı da 40 saatten az olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Eğitim kurumları istemeleri halinde bu süreleri artırarak uygulayabilirler. Programın teorik bölümünün tamamı yüz yüze veya ilgili yönetmelikte belirtilen oranlara uygun olarak yüz yüze ve uzaktan eğitimin bir arada uygulanmasıyla gerçekleştirilebilir. Programın kalan 40 saatlik bölümü uygulamaya ayrılmıştır. Katılımcıların, programın teorik bölümünü tamamladıktan sonra uygulama eğitimine başlamaları gerekmektedir. Uygulama eğitimi ile katılımcıların, programın teorik bölümünde edindikleri bilgileri uygulamada kullanmalarını sağlamak ve böylece uygulama becerilerini geliştirmek amaçlanmıştır. İş Güvenliği Uzmanı Temel Eğitim Programının her bir öğesi ile ilgili program geliştirme sürecinde dikkat edilen esaslar aşağıda açıklanmıştır. Buna göre sırasıyla, her konu için belirlenen amaç ve öğrenme hedefleri ile ilgili esaslar, programın içeriği ile ilgili esaslar, öğretme-öğrenme süreci ile ilgili esaslar ve ölçme-değerlendirme süreci ile ilgili esaslar verilmiştir. İş güvenliği uzmanlığı eğitimi hakkında geriye kalan tüm bilgilere ise https://www.yontemakademi.com.tr/is-guvenligi-uzmanligi-hizmeti adlı internet adresinden ulaşabilirsiniz.

Yöntem Akademi ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi

Yöntem Akademi iş güvenliği uzmanlığı eğitimi konusunda tercih edeceğiniz sayılı kaliteli ve profesyonel kuruluşların başında gelmektedir. Siz de Yöntem Akademi ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimi hakkındaki geriye kalan tüm bilgilere buraya tıklayarak ulaşabilir. Başvuru formunu doldurarak Yöntem Akademi ile iletişime geçebilirsiniz.

YORUM EKLE