banner434

İzmir Pedagog Hizmetleri

Eğitim 08.02.2022, 23:31
İzmir Pedagog Hizmetleri

Yakın incelemeye tabi olan ve yıllar içinde geliştirilen öğrenme ve gelişimin birçok yönü vardır. Öğretme ve öğrenci öğreniminin birleşmesi, tüm öğrenme sürecinde birçok yeni anlayış biçimini harekete geçirdi. Hem eğitim hem de iş öğrenimi, beynin öğrenmeyi nasıl başlattığının ve öğrencilerin bilgiyi nasıl hesapladığının daha net anlaşılmasından yararlandı. Son zamanlarda ilgi çeken alanlardan biri, parmaklarımızın ucundaki neredeyse sınırsız miktardaki bilgiyi, bu öğrenmenin temel düzeyde özümsenmesini sağlayan öğretme ve öğrenme bileşenleriyle nasıl birleştirebileceğimiz olmuştur. Bu nedenle, eğitimde ve iş dünyasında öğrenme ve gelişimin Yapay Zeka ve Sanal Gerçeklikteki yeni kavramlarla nasıl birleştirilebileceğine dair yeni fikirler formüle ederken, pedagoji'nin yönü artık sıklıkla tartışılıyor. İzmir pedagog hizmetleri ile sizlerde çocuklarınızın öğrenme ve öğretme sürecine destekte bulunabilirsiniz.

Pedagoji Anlamı Nedir?

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli tanımlara sahiptir:

 • Öğretmenlerin müfredat içeriğini bir sınıfa sunma şekli.
 • Hem akademik bir konu hem de teorik bir kavram olarak öğretim yöntemi.
 • Birlikte çalışmak, acil meseleler bağlamında dil, anlam ve değerleri öğreten sohbete izin verir.
 • Bir öğretmen, anladığını gösteren bir yanıt ortaya çıkarmalıdır.

Sonuç olarak, pedagoji terimi, eğitim ve iş anlamında, öğretme ve öğrenmenin gerçekleştirildiği çeşitli yolları tanımlamak için kullanılabilir. Bunu hem kolaylaştırıcı hem de öğrenen için ortak öğrenme fırsatları olarak düşünmek gerekir. İlerledikçe, eğitim, öğretim ve iş dünyasında öğrenme süreçleri hakkında daha fazla bilgi edinmenin bizim için neden önemli olduğunu görelim. İzmir pedagog

Pedagoji Neden Önemlidir?

Son birkaç yılda okul derslerinin ve eğitim programlarının yürütülme biçiminde birçok değişiklik gördük. Bu küçük ve büyük ilerlemeleri sağlayan çevrimiçi ve yapay zeka süreçleri bu değişiklere örnek olarak gösterilebilir. Öğrencilerin ve delegelerin yeni kavramları ve fikirleri öğrenmelerine yardımcı olmak için kullanılan pedagojik yöntemler de yeni nesillerin yaşadığı sürekli gelişen süreçlere ayak uydurmak için değişti. Y Kuşağı, Z Kuşağı ve şimdi Alfa Kuşağı, önceki nesillere göre farklı teknolojik öğrenme yöntemleriyle yetiştirildiklerinden, öğrenme deneyimlerine dalmak için yeni yollara ihtiyaç duyuyorlar. Öğrendiklerimizi bu yeni nesillerin bilgiyi hesapladığı şekilde iletmezsek, yaratıcı akışı boğma ve onların öğrenen beyinlerini en iyi şekilde meşgul edememe tehlikesiyle karşı karşıya kalırız. Yukarıdaki alıntıdan öğrendiğimiz gibi, iyi pedagoji, anlayışı gösteren tepkiler ortaya çıkarmakla ilgilidir. Pedagojinin gösterilmesinin önemli olmasının bazı nedenleri şunlardır:

 1. En iyi öğrenme deneyimini belirlemek için birlikte çalıştıkları için, öğretmen ve öğrenci arasındaki ilişkiyi çok daha yakın hale getirir.
 2. Öğrenme kolaylaştırıcısının, öğrencilerinin öğrenme süreçlerine uyum sağlamak için yaklaşımlarında çevik olmasına yardımcı olur.
 3. Öğrenmenin teşvik edilme şekli ile öğrenmenin gerçek sonuçları arasında doğrudan bir bağlantı vardır.
 4. Öğrencilerin veya delegelerin öğrenmenin karşılanma ve ifade edilme şekline ilişkin girdileri olduğunda, öğrenmeye katılım artar.
 5. Daha üstbilişsel öğrenme stratejilerine artan erişim, fikirlerin ve kavramların daha uzun vadeli yerleştirilmesiyle ilişkilendirilme eğilimindedir.
 6. Öğrenim programlarını, öğrencilerin en iyi öğreneceği şekillerde sunmak, öğrencilerin katılımını ve gelecekte daha fazlasını elde tutmak için daha fazla eğilime sahip olmalarını sağlar.
 7. Öğrenci ne kadar çok öğrenirse, süreçlerden o kadar çok zevk alır ve gelecekte kendi kendine öğrenmeye daha açık hale gelir.
 8. Öğrenciler gerçek dünya durumlarında geçerli olan bilgileri aldıklarında, öğrenme kavramı ile iş ve okul ortamlarında elde edilen daha iyi sonuçlar arasındaki bağlantıları görme olasılıkları daha yüksektir.

Bu kısa örneklerden, iyi, modern pedagojinin, öğrenme fikirlerinin, bunları eğitmenin veya onlara koçluk yapmanın yolları ve yöntemlerinin birbirine bağlanmasını ve öğrenmeden sonra eylemin ardından elde edilen sonuçların elde edilmesini içerdiğini görüyoruz. İzmir pedagog hizmetleri ile çocuklarınıza oyun terapisi uygulanmaktadır.

Pedagojiyi Geliştirmek İçin Neler Yapıyoruz?

 1. Öğrenmeye yönelik etkinlikler ve alıştırmalar tasarlamak için öğrenciler veya delegelerle birlikte çalışırız.
 2. Öğrenme tasarımlarını geliştirmek için uygun zaman ayırıyoruz.
 3. Öğrenme ortamını öğrencilerin birbirleriyle etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlayacak şekilde düzenleriz.
 4. Kendimizi öğrencilerin geçmekte olduğu temel öğrenme kavramlarına dahil ederiz.
 5. Farklı kültürlerden, geçmişlerden, yeteneklerden ve bakış açılarından fikirler alabilmeleri için öğrencileri etkinliklerde ve alıştırmalarda bir araya getiriyoruz.
 6. Etkinlikleri karıştırıyoruz, böylece öğrenciler bireysel çalışmalardan, çiftlerden, küçük gruplardan ve tüm grup öğrenme pasajlarından keyif alıyor.
 7. Grup ve kolaylaştırıcı arasında ortak üretkenliğe izin veren materyaller ve eğitici fikirler yaratırız
 8. Olumlu etkileşimler ve etkileşimli alıştırmalar geliştirerek öğrencilerimize ve delegelerimize güven veriyoruz.
Yorumlar (0)