Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu'nda Örnek Çalışma

Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu (İLKADIM/SAMSUN) Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmeni Ruşen Yıldırım; Kişisel Gayretleri Sonucu oluşturduğu kütüphane örnek bir çalışma oldu.

Eğitim 21.06.2019, 13:22
Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu'nda Örnek Çalışma

"Teşvik yok, ödül yok, bu okulda okuyan çok" şeklinde slogan haline getirdikleri çalışmaları dolayısıyla takdir toplayan, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu (İLKADIM/SAMSUN) Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmeni Ruşen Yıldırım; Kişisel Gayretleri Sonucunda Odasında oluşturduğu kütüphane ile de örnek oldu.

ÖĞRETMEN ve ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNİ ÇEKTİ

Kütüphanesinde, Türk Ve Dünya Klasikleri, Tarihi, Dini, Kişisel Gelişim ve Güncel kitaplardan oluşan 1000 Civarında Kitap bulunan Öğrenci, Veli Ve Öğretmenlerin kullanımına Kasım 2018’ de sunulan; kütüphaneden 14 Haziran 2019 kadar 1202 Öğrenci, 33 Öğretmen ve 12 veli kitap okunduğunu belirten Yıldırım, "Hiç kimse kitap okuması için teşvik edilmemiş, okuyanlar için ödül verilmemiş, bilgilendirme çalışması yapılmamıştır. Gerçek okuyucu ile kitapların buluşması sağlanmış, zamanla etkisi göle atılan taş misali okulda öğrenci, öğretmen ve velilerimizin dikkatini çekmiştir." dedi.

ÇOCUKLARDA OKUMA ALIŞKANLIĞI

Bu çalışmadan dolayı öğrenci, öğretmen ve veliler memnuniyetlerini her seferinde dile getirdiklerini belirten Öğretmen Yıldırım, "Bu çalışma teneffüs ve öğle tatillerinde yürütülmüştür. Bu zaman aralığında öğrencilerimizin okudukları kitaplar teslim alınarak yenileri ile değiştirmek suretiyle gerçekleşmiştir. Bir çok öğrencimiz, arkadaşım "sizden okumak için kitap almış bende almak istiyorum" diyerek gelmesi, kitap okuma alışkanlığı kazanmasına önemli katkı sağlamıştır. Öğrencilerimizin kitap okuma konusunda istekli davranışları okulumuz öğretmenlerini ve velilerimizi mutlu etmiştir." dedi.

Öğretmenlere Teşekkür...

Öğrencilerin kitap okumaları sayesinde kişisel gelişimlerine katkı, devamsızlık ve disiplin olaylarının azalması ve kötü alışkanlıklardan korunmasında Önleyici Rehberlik hizmetleri yönünden olumlu katkısının olduğunu belirten Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmeni Ruşen Yıldırım, "Kütüphanemize kitap bağışında bulunan kişi ve kurumlara teşekkür ederiz. 2019/2020 eğitim öğretim yılında da aynı çalışmaya yeni kitaplarla devam etmeyi düşünüyoruz. Kütüphanemize kitap bağışında bulunan ve bulanacak olan tüm kişi ve kurumlara Çalışmayı yürüten öğretmenimize bir kez daha teşekkür ederim." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)