Kuruoğlu: Her Öğretmen Uzmandır

Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, her öğretmenin uzman olduğunu belirterek, " Çünkü öğretmenlik, uzmanlık mesleğidir." dedi.

Eğitim 08.01.2022, 18:09 09.01.2022, 22:37
Kuruoğlu: Her Öğretmen Uzmandır

Öğretmenliğin uzmanlık mesleği olduğunu belirten Levent Kuruoğlu, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 43. maddesine görede özel olan bir ihtisas mesleği olduğunu söyledi.

Uzman öğretmenlik nedir? kimler başöğretmen olabilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine görev yapan binlerce öğretmeni yakından ilgilendiren konu üzerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Öğretmenlikte 10 yılını doldurmuş öğretmenlerimize uzman öğretmenlik imkanını getiriyoruz. Eğitimlerini tamamlayan ve yapılan sınavdan başarıyla geçen uzman öğretmenlerimiz, hem bir derece alacaklar, hem de maaşlarında 1000 lira artış olacaktır.” demişti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise, Öğretmenlik Meslek Kanunu'nda öğretmenliğin kariyer mesleği olarak tanımlanacağını, adaylık, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik alanlarında hakların, görevlerin ve sorumlulukların da netleştirileceğini belirtmişti.

HER ÖĞRETMEN UZMANDIR

Hürriyetçi Eğitim Sen Kurucu Genel Başkanı Levent Kuruoğlu, sosyal medya twitter platformu üzerinden verdiği mesajda öğretmenliğin ihtisas mesleği olduğunu belirterek şunları söyledi:

"Her öğretmen Uzmandır. Çünkü öğretmenlik, uzmanlık mesleğidir. Yasalarımızda yeri de var: 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 43. maddesine göre, “öğretmenlik; devletin eğitim, öğretim ve bununla ilgili yönetim görevlerini üzerine alan özel bir ihtisas mesleğidir”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)