Lisans Kolejinden Örnek Davranış

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bulunan Özel Lisans Koleji Anadolu Lisesi köy okulu Küçükalanlı İlkokulu ve Ortaokulunu kardeş okulu ilan etti.

Eğitim 29.05.2021, 14:08 29.05.2021, 14:22
Lisans Kolejinden Örnek Davranış

Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde bulunan Özel Lisans Koleji Anadolu Lisesi örnek bir davranış sergiledi. Karaköprü ilçesi kırsalında bulunan Küçükalanlı İlkokulu ve Ortaokulunu kardeş okulilan etti.

Özel Lisans Koleji Kurucu Başkanı Dilek Çiftçi ve okul yetkilileri ayrıca kardeş okulunun ana sınıf öğrencilerine birbirinden güzel oyuncaklar hediye ederek çocukların gönüllerini aldılar.

“Yarınların Şanlıurfa’sı çok farklı olacak”

Kardeş okulunda açıklama yapan Özel Lisans Koleji Kurucu Başkanı Dilek Çiftçi; Okul olarak her yıl farklı sosyal aktiviteler yaptıklarını, Özel Lisans Koleji olarak kırsaldaki öğrencilere katkı sağlamak istediklerini belirterek şunları söyledi; "Okuldaki anasınıfının değişime ihtiyacı olduğunu bize ileten Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı, gelin sizi kardeş okul ilan edelim demesiyle iki okul arasında görüşmeleri sağlayıp çalışmaları başlattık. Kardeş okulumuzun birtakım eksikliklerini tamamladık. Anasınıfına el atarak baştan aşağı yeniledik. Kardeş okulumuzun öğrencilerinin yüzündeki o gülümsemeleri bizleri fazlasıyla mutlu etti. Yarınların Şanlıurfa’sı çok farklı olacak ve bu farklılığı omuzlayacak, ileriye götürecek olanlar bugünün gençleridir. Kardeş okulumuzun yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür ederim. Bu güzel örnek projede emeği geçen herkese teşekkür ederek atılan bu adımın hayırlara vesile olmasını diliyorum.” 

“Okulumuzun anasınıfı renklendi ve güzelleşti”

Küçükalanlı Okul Müdürü Mahmut Topal konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı; "Mersavi Aşiret Dernek Başkanı Abdulkadir Şanlı’nın aracılığıyla Özel Lisans Koleji ile okulumuz kardeş okul ilan edildi. Başkan Abdulkadir Şanlı’ya bu duyarlılığından dolayı teşekkür ederiz.

Özel Lisans Koleji Kurucu Başkanı Dilek Çiftçi hanımefendinin yolladığı ekiplerin çalışmaları sonucu okulumuzun anasınıfı renklendi ve güzelleşti. Anasınıfımız yeniden boyanıp döşendi, sınıfımızın bazı eksikleri de giderildi. Okulumuzu kardeş okul ilan eden Özel Lisans Koleji Kurucu Başkanı Dilek Çiftçi hanımefendi başta olmak üzere tüm okul yetkililerinin gayreti içinde ayrıca teşekkür isterim. Okulumuza gelerek ana sınıfı öğrencilerine oyuncak hediyeler getiren Kurucu Başkan Dilek Çifti ile okulumuzun kardeş okul olması bizleri çok sevindirdi. Emeği geçen tüm eğitim gönüllülerine ve öğretmenlerimize teşekkür ederim.” Dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)