MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakanlık olarak 500 bin öğrenciye tablet ulaştıracaklarını ifade etmesinin ardından ihtiyaç sahibi aileler nasıl başvuru yapılması gerektiğini araştırmaya başladı. Peki, Tablet Dağıtımı başvurusu nasıl yapılır?

Eğitim 06.10.2020, 23:45 07.10.2020, 00:39
MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır?

Bakan Selçuk'un "Bakanlık olarak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız." ifadelerinin İhtiyaç sahibi öğrenciler bedava tablet ve bilgisayar dağıtımı kampanyasına nasıl katılacaklarını araştırmaya başladı.Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilere ulaştırılmaya başlayacak olan Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek. Cihazlar, okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) çatısı altında toplanan tablet, laptop ve bilgisayar yardımlarının yanı sıra, bazı belediyeler doğrudan da öğrencilere tabletleri ulaştırabiliyor. Peki Tabelt ve bilgisayarlar için kimler başvuru yapabilir? Şu an binlerce öğrenci ücretsiz tablet ve bilgisayarları nereden, nasıl alabileceğini araştırıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, İlk etapta 500 bin öğrencilere ücretsiz tablet bilgisayar vereceklerinin sözünü verdi. Önümüzdeki haftadan itibaren peyderpey bu tabletleri öğrencilere verileceğini, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından dağıtımına başlanacağını söyledi.

Bakan Selçuk açıklamasında, "EBA destek merkezleri oluşturduk. İnternet ve bilgisayar sorunu olan öğrenciler oradan destek alabilirler. Öğrencilerimiz bu anlamda kendilerine en yakın noktaya ulaşabilirler. Bakanlık olarak 500 bin öğrencimize tablet ulaştıracağız. Önümüzdeki haftadan itibaren öğrencilerimize ulaşmaya başlayacak. Cihazların dağıtım süreci il milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek." dedi.

Ücretsiz Tablet başvurusu nasıl yapılacak?

öğrencimize İlk etapta 500 bin tablet ulaştırılacak. Cihazların dağıtım süreci milli eğitim müdürlükleri tarafından koordine edilecek. daha sonra okullar tarafından ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak. İhtiyaç sahibi olan öğrencilerin uzaktan eğitim sürecindeki tablet bilgisayar gereksinimleri karşılanacak.

Yorumlar (2)
Rahimr 4 ay önce
Nasıl baş vurulur
Nazan 4 hafta önce
Ben Bi öğrenciyim derslerime giremiyorum bana yardımcı olabilir misiniz bende okumak istiyorum sadece ben değilim biz evde 7 kardeşiz ve bi telefon var sadece birimiz derse katılıyor kalan 6 kişi giremiyor
16°
parçalı bulutlu