Murat Bahtiyar; Öğretmenlerin Sağlığı Ne Olacak?

Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı Murat Bahtiyar; Öğretmenlerin sağlığına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "öğretmenleri bu süreçte gereksiz baskılarla psikolojik olarak yıpratmaması daha isabetli olacaktır." dedi.

Eğitim 01.04.2020, 11:15 01.04.2020, 13:13
Murat Bahtiyar; Öğretmenlerin Sağlığı Ne Olacak?

Milli Eğitim Bakanlığının aldığı kararlar doğrultusunda 30 Nisan tarihine kadar okullara ara verildiğini ve bu aranın sonraki tarihlere uzayıp uzamayacağınında belli olmadığını ifade eden Anadolu Eğitim Sendikası Samsun İl Başkanı Murat Bahtiyar; "Bu arada Bakanlık uzaktan eğitim yoluyla EBA üzerinden öğrencilere eğitim-öğretim desteği vermeye devam ediyor. Biz de bu konuda Bakanlığın uygulamasına destek veriyoruz. Ancak bazı eksikleri, yanlışları söylemek ve hatalı uygulamaların düzeltilmesi için gerekli uyarıları yapmak durumundayız." dedi.

Öğretmenlerin EBA üzerinden öğrencilerine destek verecek bilgiye, birikime, bilince ve sorumluluğa sahip olduğunu belirten Murat Bahtiyar yazılı basın açıklamasında şunları söyledi:

"Eğitim alanında bu süreçte yapılan yanlışların başında, neredeyse asgari ücretle çalıştırılan ÜCRETLİ ÖĞRETMENLER in ücretlerinin kesilmesi bu öğretmenlerimizin büyük mağduriyet yaşamasına sebep olmaktadır. Devletimizin bu mağduriyeti bir an önce çözüme kavuşturacağına olan inancımız tamdır.Bakanlığın EBA üzerinden yürüttüğü uzaktan eğitim uygulamasına yönelik çalışmaları, yöneticilerin, Bakanlıkla eşgüdüm halinde ve daha dikkatli yürütmesi, öğretmenleri bu süreçte gereksiz baskılarla psikolojik olarak yıpratmaması daha isabetli olacaktır. Öğretmenlerimiz bu zor süreçte öğrencileriyle iletişim halinde olacak, Bakanlığın emirleri doğrultusunda EBA üzerinden öğrencilerine destek verecek bilgiye, birikime, bilince ve sorumluluğa sahiptir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)