Nazlı Can Arslan; Mutlu Bireyler Yetiştiriyoruz!

Hürriyet Yıldız Okulları Psikolojik Danışmanı Nazlı Can ARSLAN, Hürriyet Yıldız Okulları olarak velilerle öğrencilerin geleceği için her zaman işbirliği içerisinde olduklarını söyledi.

Eğitim 24.06.2019, 12:57 24.06.2019, 13:30
Nazlı Can Arslan; Mutlu Bireyler Yetiştiriyoruz!

KAPSAM HABER - Psikolojik Danışmanı Nazlı Can ArslanÖzel Hürriyet Yıldız Okulları misyonunu, Ana dilinde başarılı, bir yabancı dilde yetkin, bireysel farklılıklara, doğaya ve topluma hoşgörü ile bakan, sosyal, fen ve matematik bilimlerinde analiz becerileri gelişmiş, etik değerleri benimsemiş, çevreye duyarlı, ilişkilerinde dürüst, kendiyle ve toplumla barışık, değişime açık, güven duygusu ve öz denetimi gelişmiş, ulusal ve evrensel değerleri özümseyen "mutlu ve özgür bireyleryetiştirmek olarak açıkladı.

Nazlı Can ArslanÖzel Hürriyet Yıldız Okulları olarak öğrencilerin, eğitim öğretim hayatına önem verdiklerini, Özellikle öğrencilerin başarılarının kalıcı ve daim olması için okul aile öğrenci işbirliğini önemsediklerini, Bu üçlü saç ayağını temelde güçlendirerek her zaman velileriyle işbirliği yapmaktan mutluluk duyduklarını dile getirerek şöyle dedi:

SÜRECİ DOĞRU YÖNETMEMİZ GEREKİR

"Günümüzde çocuğumuzun eğitim öğretim hayatının şekillenmesinde bir çok etken rol almaktadır. Ancak bu etkenlerden en etkilisi ailedir. Aileler çocuklarının eğitim öğretim hayatında bazen istemli bazense istemsiz rol almaktadırlar. Bu noktada veli olarak çocuklarımızın mutlu ve sağlıklı olarak eğitim öğretim sürecini tamamlayabilmeleri için bu süreci doğru yönetmemiz gerekmektedir.

Şimdi aklımızda bir soru belirdi bu süreci nasıl doğru yönetebilirim?​

ÇOCUKLARIN MUTLU BİR BİREY OLMALARINI SAĞLAYIN

Çocuklarımızın eğitim öğretim sürecinde anne babaların süreci sağlıklı yürütebilmelerinin en önemli şartlarından biri veliler çocuklarının öğretmenleriyle sıkı bir ilişki içinde olmalılardır. Çocuklarının okul yaşantılarıyla ilgili anlattıklarını ona değer verdiklerini hissettirerek dinlemeleri gerekmektedir. Sınıf içerisinde veya okul genelindeki arkadaşlarını tanımaları gerekmektedir. Çocuklarınıza okulla, ödev veya sorumluluklarıyla ilgili öğüt vermek yerine onlara örnek olan davranışlar sergileyebilirsiniz. Çocuklarınızın kahvaltı yapmadan okula göndermemeye dikkat etmelisiniz. Çocukların okula devam etmeme durumunu yakından takip etmelisiniz. Çocuğunuza sürekli ders çalış veya kitap oku demek yerine onlara uygun ortam oluşturun. Çocuklarınızın okul başarılarına yönelik eleştirilerde bulunurken onu kıracak eleştiriler yerine daha yapıcı eleştiriler yapmalısınız. En önemlisi de çocuğunuzu evde güler yüzlü karşılayın. Onlarla kaliteli zamanlar geçirerek onların mutlu birer birey olmasını sağlayın . Evden okula mutlu şekilde gelen öğrencilerin okul içerisinde hem akademik hem de sosyal becerilerinin daha kuvvetli olduğu gözlemlenmiştir.

Hürriyet Yıldız Okulları olarak velilerimizle öğrencilerimizin geleceği için her zaman işbirliği içerisinde olmaya hazırız. "

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)