Öğretmen Alımı İçin Mülakat Sonuçları

20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için mülakat sonuçları açıklandı. 12 Haziran ve 30 Haziran tarihleri aralığında mülakatların yapmasının ardından sonuçlar için heyecan başladı.

Eğitim 05.07.2019, 00:26 05.07.2019, 01:22
Öğretmen Alımı İçin Mülakat Sonuçları

Milli Eğitim Bakanlığı yayınladığı takvim içerisinde sürece dair detayları yayınladı. 26 Mart ve 1 Nisan tarihleri aralığında başvuru işlemlerini tamamlayan adaylar sözlü sınavlara 12 Haziran ve 30 Haziran tarihleri aralığında girmesinin ardından heyecanlı bekleyiş başlamıştı.

Milli Eğitim Bakanlığınca 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınav sonuçları ve branş sıralamaları 'meb.gov.tr' internet adresinden açıklandı.

Branş sıralamalarının açıklanması öğretmen adayları içinde sürpriz oldu. Bakanlığın sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yapılan açıklamaya göre, öğretmen adaylarının eğitim kurumu tercihleri, 30 Temmuz- 5 Ağustos'ta alınacak. Sözleşmeli öğretmenler, 9 Ağustos'ta yapılacak atamalarının ardından 2 Eylül'de göreve başlayacak.

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Sözlü sınav puanının eşitliği halinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak.

Yorumlar (0)