Alexa

“ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA” PROJESİ

Yunusemre ilçesindeki Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Badminton Federasyonu’nun 81 ilde birlikte yürüttüğü “Orda bir Köy Var Uzakta” projesi kapsamında öğrencilere; file, raket ve tüy toptan oluşan badminton malzemesi dağıtıldı.

“ORDA BİR KÖY VAR UZAKTA” PROJESİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Badminton Federasyonu “Orda bir Köy Var Uzakta” projesi etkinliği Manisa’da da gerçekleştirildi.  

Badminton İl Temsilcisi Ali Haydar Aras proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Amacımız, çocuklarımıza sporu ve badmintonu sevdirmek, badmintonu tabana yaymak, onları spor ahlakı ile yetiştirmektir. 81 ilde yapılan projeyi ilimizde de gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu proje dışında da kenar mahalledeki çocukların spora kazandırılmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Çocukları kötü alışkanlardan uzak tutma adına birçok projemiz var. İnşallah hayırlı evlatların yetişmesinde bizlerin de bir nebze olsun katkısı olur” dedi.

“OKULUMUZDA ÇOK SEVİLDİ”

Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Fatih Altındiş yaptığı açıklamada;  badmintonun öğrenciler tarafından çok sevildiğini kaydederek, “Kırsal kesimde olan öğrencilerimizin bu tarz sporlarla tanışması zor oluyor. Bu yönden bu projeyi önemsiyoruz. Seneye bir takım kurup, turnuvalarda mücadele etmek istiyoruz. Projeyi gerçekleştiren Gençlik ve Spor Bakanlığı’na ve Badminton Federasyonu’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Osmancalı İmam Hatip Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Nazlı Nehir Kanina ise; “Maalesef ülkemizde bazı sporlar daha popüler. Bu tarz sporların öne çıkması bizleri mutlu ediyor. Badminton Federasyonu’nun bu yönden anlamlı bir adımı oldu. Diğer federasyonlardan da bu tarz projeler bekliyoruz” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2019, 16:29
YORUM EKLE