Özat; Türk Eğitim Sistemi Çökertiliyor; Dehşetle İzliyoruz

Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Başkanı Oğuz Özat, yaptığı yazılı basın açıklamasında; Türk Eğitim sisteminin çökertildiğini dehşetle izlediklerini belirtti.

Eğitim 28.11.2016, 14:08 28.11.2016, 14:42
Özat; Türk Eğitim Sistemi Çökertiliyor; Dehşetle İzliyoruz
Türk Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Başkanı Oğuz Özat Anaokullarından Rehberlik kadrosunun kaldırılması ile yaptığı açıklamada, Eğitimde Rehberlik ve Psikolojik hizmetlere gerek yok diyen yöneticileri kendi vicdanlarına havale ettiğini söyledi.

Özat'ın yaptığı yazılı basın açıklaması şöyle devam ediyor:

“Anaokullarından Rehberlik kadrosunun kaldırılması Milli Eğitim Bakanlığının yıllardır geçmeye çalıştığı ama bir türlü böylesi yanlışları sayesinde başaramadığı çağdaş eğitim sistemine geçişe son bir darbedir.  Bu düzenlemeyi yapan yöneticilerin amaçsız mantıksız işgüzarlığıdır. Ailelerin çocuk eğitimi ve tutumları ile ilgili müşavirlik hizmetlerine en fazla  ihtiyaç duyduğu, çocukların en kritik gelişim dönemlerinden biri olan, temel kişiliğin geliştiği bu dönemde ayrıca yaşamda kriz dönemi sayılan ilk kez geniş ve farklı sosyal ortam olan okula başlama ve zorluklarında, oryantasyona en çok ihtiyaç duydukları bu dönemde, Eğitimde Rehberlik ve Psikolojik hizmetlere gerek yok diyen yöneticileri kendi vicdanlarına havale ediyorum . Bu düzenlemeye hiç bir eğitim bilimci eğitim  sistemi adına mantıklı cevap veremez. Öğrenci öğretmen, aileler olarak; TÜRK EĞİTİM SİSTEMİ  ÇÖKERTİLİYOR DEHŞETLE İZLİYORUZ. Yok olan ise bizim geleceğimiz, çocuklarımız ve Ülkemiz oluyor.

 
Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)