Özel Hürriyet Yıldız Okullarında İlk Veli Toplantısı: 'Önce İnsan'

Hürriyet Yıldız Okullarının faaliyetleri kapsamında Eğitim Öğretim döneminin ilk Veli toplantısı gerçekleştirildi.

Eğitim 04.10.2021, 12:29 04.10.2021, 13:47
Özel Hürriyet Yıldız Okullarında İlk Veli Toplantısı: 'Önce İnsan'

Hürriyet Yıldız Okulları'nda yeni dönem için ilk toplantı gerçekleştirildi. Pandemi koşulları gözetilerek tüm önlemler alınarak gerçekleştirilen toplantı saygı duruşu ve istiklal marşı'nın ardından Hürriyet Yıldız Okulları koordinatörü Taner Tekin'in açılış konuşmasıyla başladı.

Özel Hürriyet Yıldız Okulları Eğitim Danışmanı ve Okul Kurucusu Prof. Dr. Kurtman Ersanlı, velilere Hürriyet Yıldız Okulları'nın faaliyetleri eğitim programları ve planlanları hakkında aktardı.

Medicana Hastanesi doktorlarından Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzman Dr Emre ÜRER velilere verdiği seminerde çocuklarda enne baba ilişkisine ve eğitimin ve önemine dikkat çekti.

Prof Dr Kurtman ERSANLI velilere Hürriyet Yıldız Okullarının faaliyetleri eğitim programları ve planlanları hakkında verdiği bilgide, Hürriyet Yıldız'lı olmanın bir ayrıcalık olduğunu anlatarak, Özel Hürriyet Yıldız Okulları misyonunu şöyle özetledi: 

Mutlu ve Özgür Bireyler

"Öğrencilerimizi zengin bir müfredatla bir üst eğitim kurumuna ve gelecek yaşamına hazırlarken; ana dilinde başarılı, bir yabancı dilde yetkin, bireysel farklılıklara, doğaya ve topluma hoşgörü ile bakan, sosyal, fen ve matematik bilimlerinde analiz becerileri gelişmiş, etik değerleri benimsemiş, çevreye duyarlı, ilişkilerinde dürüst, kendiyle ve toplumla barışık, değişime açık, güven duygusu ve öz denetimi gelişmiş, ulusal ve evrensel değerleri özümseyen "mutlu ve özgür bireyler" olarak yetiştirmektir" 

ERSANLI: 'ÖNCE İNSAN' dedi.

Prof. Dr. Ersanlı, Hürriyet Yıldız Okulları olarak hedeflerinin bulundukları faaliyetler ile sosyal fayda ve "ÖNCE İNSAN" temel alınarak oluşturduklarını belirtti. Sevgi, hoşgörü, nezaket, saygı ve güvene dayalı iletişim kurabilen, mutlu ve vizyon sahibi insan yetiştirmek yegane hedefleri olduğunu belirten Ersanlı, "Kendini bir çok yönde geliştiren, kültür-sanat ve sportif faaliyetlere düzenli katılan, Bilgiye nasıl ulaşacağını bilen, çözüm odaklı, birlikte çalışma ve öz yönetim becerisine sahip, en az iki dilde yazılı ve sözlü olarak kendini en iyi şekilde ifade eden, yenilikçi ve değişime açık, bilgiyi " yaşayarak" elde eden bireyler olmalarını sağlamak başlıca hedeflerimizdir" dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)