Polis ve Öğrenciler El - Ele Afet Etkinliği

Samsun'da Gelemen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ile Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sivil savunma ve afet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla etkinlik  gerçekleştirildi

Eğitim 28.02.2019, 19:45 28.02.2019, 20:49
Polis ve Öğrenciler El - Ele Afet Etkinliği

Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince sivil savunma ve afet konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikte, Gelemen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri ile birlikte  polis ekipleri,  vatandaşlara broşürler dağıttılar

Sivil Savunma Günü dolayısıyla yapılan etkinlikte Tekkeköy trafik uygulama noktasında vatandaşlara afet çantası ile tanıtım broşürleri verildi.

Gelemen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Rahman Köse, "Etkinliği afet durumunda ikaz ve işaretlerin anlamının bilinmesi ve toplum olarak afet çantasının her zaman hazır tutulması amacıyla bu etkinliği gerçekleştirdiklerini" söyledi.

Okul öğretmenlerinden Tuncay Eker'de "Ülkemizin deprem bölgesinde yer aldığını, bu nedenle her an afete hazırlıklı olunması gerektiğini" vurgulayarak, "Vatandaşlarımız maalesef olabilecek afete yeterince hazır değil. Bu bilinci yerleştirmeye çalışıyoruz.  Bunun için böyle bir etkinliği gerçekleştirmeye karar verdik" dedi.

Eker, afet çantası hazırlamanın oldukça önem taşıdığına işaret ederek,"Vatandaşlarımıza gerekli durumlarda kullanacakları afet çantasını nasıl hazırlayacaklarını anlattık. Bu çantalara hangi malzemeleri koyacaklarını söyledik." şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan Gelemen Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencilerden Funda Ayaz da "sivil savunma alanında farkındalık oluşturmak istediklerini dile getirerek, vatandaşlara afet durumunda hayatlarını kurtaracak bilgileri vermeye çalıştıklarını" kaydetti.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)