Prof. Yusuf Kaplan, konferansa başlarken protesto edildi

Prof. Dr. Kaplan, BEÜ Genç Gönüllüler Kulübü tarafından ‘Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Eğitim 02.12.2014, 19:15 02.12.2014, 19:27
Prof. Yusuf Kaplan, konferansa başlarken protesto edildi
 Zonguldak’ta Bülent Ecevit Üniversitesi'nde (BEÜ) konferansa katılan Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Kaplan, kürsüde konuşurken bir grup üniversite öğrencisi tarafından alkışlarla protesto edildi. Salonu terk eden öğrencilerle diğer öğrenciler arasında arbede yaşandı. 

Prof. Dr. Kaplan, BEÜ Genç Gönüllüler Kulübü tarafından ‘Medeniyet Tasavvuru ve Öncü Kuşak’ konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. BEÜ Prof. Dr. Arif Amirov Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinlik için kürsüye çıkan Kaplan, Kolektif Öğrenci Birliği üyesi bir grup öğrenci tarafından protesto edildi. Kolektif Öğrenci Birliği üyesi bir öğrenci, "Siz yaptığınız konuşmalarınızda ODTÜ, Bilkent gibi üniversiteler yıkılmalı diyorsunuz. Onlar bilimi savunmuyor diyorsunuz. Ondan sonra Erasmus projesinde eğitim gören saygıdeğer arkadaşlarımıza, ‘orada gayri meşru çocuklar var’ diyorsunuz. Burası bilim yuvası. Bilim insanlarının yeri. Sizi üniversitemizde istemiyoruz." diye tepki gösterdi. 

Öğrencilerin salondan çıkışı sırasında Kaplan, "Gitmeden dinleyin" diye seslendiği öğrenciler, 'Üniversiteler bizimle özgürleşecek' sloganı atarak salonu terk etti. 
Öğrencilerin salondan çıkışı sırasında arbede yaşandı. Kaplan’ı dinlemeye gelen öğrencilerle protestocu öğrenciler arasında çıkan arbedeyi güvenlik görevlileri önledi. Bu arada bir güvenlik görevlisinin, kendilerini görüntülemesine tepki gösteren öğrencilerle arasında tartışma yaşandı.

Yorumlar (0)
banner442