Samsun'da Velilere "Okula Uyum Süreci" semineri

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü okula yeni başlayan çocukların ebeveynlerini bilgilendirmek için ‘Okula Uyum Süreci’ başlıklı seminerler düzenleyecek.

Eğitim 10.09.2018, 13:37 10.09.2018, 14:01
Samsun'da Velilere "Okula Uyum Süreci" semineri

SAMSUN EĞİTİM HABERLERİ - Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, Rehberlik Araştırma Merkezlerince ‘Okula Uyum Süreci’ başlıklı seminerler düzenlenecek. Samsun Aile Akademi kapsamında düzenlenecek seminerlerle anaokuluna ve ilkokula yeni başlayan çocuklarda görülen okula uyum sorununun nasıl aşılacağı konusunda ailelere önemli bilgiler verilecek. 

Okula Uyum Süreci’ konulu seminerler alanında uzman kişiler tarafından verilecek.

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ‘Okula Uyum Süreci’ konulu seminerlere tüm velileri davet ettiğini belirtirken çocukların okula uyum sürecinde ebeveyn rolünün etkisi ve desteğinin önemini vurguladı. 

Coşkun Esen “Bu seminerler ile anaokuluna ve ilkokula yeni başlayan çocuklarda görülen okula uyum sorununun nasıl aşılacağı konusunda ailelere önemli bilgiler vereceğiz. Okula uyum süreci ve öne çıkan ruhsal sorunlar, anne babanın rolü ile tutumlarının çocuk gelişimi üzerindeki etkileri, okul çağı çocuğunun genel gelişim özellikleri gibi birçok konuda velilerimize bilgilendirmede bulunacağız. Amacımız ebeveynlerinin doğru yaklaşımlarıyla çocuklarımızın okula uyum sürecini daha sağlıklı atlatması. Okula yeni başlayacak olan tüm minik yavrularımıza başarılar diliyor ve seminerlere tüm velilerimizi davet ediyoruz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediyemize, ilçe belediyelerimize ve seminer verecek hocalarımıza teşekkür ediyorum ” dedi.

Okula ilk adımını atan çocukların uyum problemlerini çözüme kavuşturmak için düzenlenen ‘Okula Uyum Süreci’ başlıklı seminer dizisi 11 Eylül Salı günü başlayacak.

Seminer tarihi, yeri ve sunumunu gerçekleştirecek olan uzmanlar şöyle:

11 Eylül, Atakum Kültür ve Sanat Merkezi: Çocuk ve Ergen Psikiyatristleri Uzman Dr. Serkan Süren,  Melih Nuri Karakurt, Psikolojik Danışman Sibel Aydın 

12 Eylül, Tekkeköy Belediyesi Düğün Salonu: Uzman Psikolojik Danışman Dr. Öğretim Üyesi Esat ŞANLI, Psikolojik Danışman Musa Akın ile Psikolojik Danışman Oğuzhan Ege 

12 Eylül, Büyükşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehit Ömer Halisdemir Salonu: Uzman Psikolojik Danışman Doç. Dr. Ercüment ERSANLI, Psikolojik Danışman İdris Bayrı, Bafra Öğretmenevinde Psikolog Tuğba Korkmaz ile Psikolojik Danışman Faruk GÜLŞEN tarafından 

13 Eylül; Canik Belediyesi Kültür Merkezi: Uzman Psikolojik Danışman Dr. Öğretim Üyesi Esat ŞANLI, Psikolojik Danışman Ahmet Şahin, Psikolojik Danışman Necip Alpullu  

14 Eylül, Çarşamba Ticaret Borsası Konferans Salonu: Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Mahmut Çakır, Psikolog Dr. Necla Afyonkale Talay, Çarşamba Ram Müdürü Engin Aktaş.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
banner442