Samsun Üniversitesi İlk Öğrencilerini Alacak

Samsun Üniversitesi altı bilim dalında yüksek lisans öğrencisi alacak. Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, altı bilim dalında lisansüstü öğrenci alımına başlanmasıyla birlikte, üniversitenin eğitimdeki gücünün artacağını ve çeşitliliğinin zenginleşeceğini belirtti.

Eğitim 28.07.2019, 23:14 29.07.2019, 00:11
Samsun Üniversitesi İlk Öğrencilerini Alacak

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) altı bilim dalında yüksek lisans öğrencisi alacağı açıklandı. konuyla ilgili açıklamada bulunan Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın, Lisansüstü programların açılması sürecinde özverili çalışmalarından dolayı akademik ve idari personele teşekkür etti. 

6 BİLİM DALINDA LİSANSÜSTÜ ÖĞRENCİ ALINACAK

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nde açılan Uluslararası İşletmecilik ve Ticaret Anabilim Dalı, Coğrafya Anabilim Dalı, Makine Mühendisliği Anabilim Dalı, Uçak ve Uzay Mühendisliği Anabilim Dalı ve Tarih Anabilim Dalı tezli programları ile Uluslararası Ticaret tezsiz programı ile lisansüstü eğitime başlamış olacak.

NİTELİKLİ ÖĞRETİM ÜYELERİ...

Rektör Aydın, Samsun Üniversitesi’nin farklı bilim dallarında programların açılması için nitelikli öğretim üyeleri ile akademik kadroyu güçlendirdiklerini ifade etti. Rektör Prof. Dr. Mahmut Aydın," henüz bir yılını tamamlamış bir üniversite olarak altı bilim dalında lisansüstü öğrenci alımına başlanmasıyla birlikte, üniversitemizin eğitimdeki gücünün artacağını ve çeşitliliğinin zenginleşeceğini" ifade etti.

AYDIN'DAN PERSONELE TEŞEKKÜR...

Rektör Muhmut Aydın, Nitelikli eğitim ve araştırmaları ile nitelikli bir toplumun oluşması ve Türkiye’nin gününe ve geleceğine katma değer sağlama vizyonu ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Akademik kariyer hedefi olan, ülkemizin bilimsel kapasitesinin gelişmesine katkı vermek, aynı zamanda bilimsel düzeyde yetkinlik kazanmak isteyen özel sektör çalışanlarının lisansüstü eğitim programlarımız ile bu hedeflerine ulaşabilecek." dedi. Lisansüstü programların açılması sürecinde özverili çalışmalarından dolayı akademik ve idari personele teşekkür ettiğini belirten Rektör Aydın, en kısa sürede doktora programları ile de öğrenci alımına başlayacaklarını kaydetti.

TEZLİ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI

ANABİLİM DALI

TC Vatandaşı

Yabancı

Uyruklu

ALES

Puan Türü

Alan İçi

Alan Dışı

Özel Öğrenci

Yatay Geçiş

Uluslararası İşletmecilik ve

Ticaret

10

2

-

4

5

Eşit Ağırlık (EA)

Tarih

10

-

-

1

1

Sözel (SÖZ)

Coğrafya

10

-

-

2

2

Sözel (SÖZ)

Makine Mühendisliği

6

1

1

Sayısal (SAY)

Uçak ve Uzay Mühendisliği

15

-

-

-

-

   TEZSİZ YÜKSEK LİSANS KONTENJANLARI

ANABİLİM DALI

TC Vatandaşı

Uluslararası Ticaret

50

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)