'Sınavlar Hakkında Hızlı Karar Verilmeli: Kuşku Kalmamalı'

Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası sosyal medya hesabındanyapılan açıklamada, ""Bu kadar kısa sürede bu iddiaları nasıl incelediniz? Detaylarıyla kamuoyuyla paylaşmanızı bekliyoruz. " denildi.

Eğitim 03.08.2022, 10:36
'Sınavlar Hakkında Hızlı Karar Verilmeli: Kuşku Kalmamalı'

Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası Genel Merkezi tarfından sosyal medya hesabı twitter adresinden Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ile ilgili bir yayınevinin deneme sınavlarında sorduğu soruların ve şıklarının benzer olduğuna yönelik iddialarla ilgili mesaj paylaştı.

İddialarla ilgili, 'Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır." ÖSYM Başkanlığı tarafından da yapılah paylaşıma dikkat çeken Hürriyetçi Eğitim ve Bilim Çalışanları Sendikası, "Bu kadar kısa sürede bu iddiaları nasıl incelediniz ? Detaylarıyla kamuoyuyla paylaşmanızı bekliyoruz. Bu iddialar basit bir iki cümleyle geçiştirilecek türden değil." dedi. 

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün görevden alınması ardından, "İddiaların ciddiyetinin boyutunu anlamak için önemli bir adım. Devlet Denetleme Kurulu'nun inceleme ve soruşturmasını ivedilikle tamamlaması ve yapılan/yapılacak olan sınavlar hakkında hızlıca karar verilmesini bekliyoruz. Kuşku kalmamalı" paylaşımlarına yer verildi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)