TEOG Sınavı Kaldırıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TEOG sınavıyla ilgili açıklamasından sonra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Bu sene TEOG yapılmayacağını duyurdu.

Eğitim 19.09.2017, 12:15 19.09.2017, 12:26
TEOG Sınavı Kaldırıldı

Bakan Yılmaz, TEGO sınavıyla ilgili bir soru üzerine, TEOG’un kaldırılmasına karar verildiğini vurgulayarak, "TEOG bu sene uygulanmayacak. TEOG’un kaldırılması da Türkiye’nin önünün açılması. Çocuklarımız yarış atına dönüyor. Çocuklar büyüyor, büyüdüğünün farkına varmıyor. Etüt merkezleri arttı TEOG’dan dolayı. Çocukların yarış atına dönmesini hangi anne-baba ister. Bize güvenin. Hiçbir kimsenin kaygılanmasına gerek yok iyiye gidiyor" diye cevap verdi. 

TEOG İLE İLGİLİ SÜREÇ 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TEOG sınavına ilişkin katıldığı bir televizyon programında, "Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG'un kaldırılması lazım. Biz TEOG'la mı geldik?" şeklinde açıklama yapmıştı. Hemen ardından, Başbakan Binali Yıldırım ile İstanbul'da bu konuda görüşmüşlerdi. Sınavın kaldırılması için Milli Eğitim Bakanlığı'nca çalışma başlatılmıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ziyareti öncesi havalimanında sınavın bu sene yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruya da 'Hemen kaldırmakta bir sorun yok" yanıtını vermişti. Başbakan Binali yıldırım ise eğitim yılı açılış töreninde yaptığı açıklamada "TEOG yarışa döndü. Artık istediğiniz okula gidecek, stresten kurtulacaksınız" açıklamasında bulunmuştu.

Yorumlar (0)