Türk Eğitim-Sen Onlıne Tercih Danışma Bürosu Kuruyor

Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi de, LGS’ye giren öğrencilerimize tercihlerinde yol göstermek amacıyla Online Tercih Danışma Bürosu kuruyor. Alanında uzman eğitimcilerimizin rehberlik hizmetinde bulunacağı büroda, öğrencilere telekonferansla hizmet verilecek.  

Eğitim 10.07.2020, 21:48
Türk Eğitim-Sen Onlıne Tercih Danışma Bürosu Kuruyor

Online Tercih Danışma Bürosu kurmak için kolları sıvayan Türk Eğitim Sen, LGS’ye giren öğrencilerin tercihlerinde yol göstermek amacıyla Online Tercih Danışma Bürosu kurma kararı aldıklarını dile getirdi.

LGS sonuçları 16 Temmuz tarihinde açıklanacağını belirten Talip Geylan, "Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi de, LGS’ye giren öğrencilerimize tercihlerinde yol göstermek amacıyla Online Tercih Danışma Bürosu kuracak. Alanında uzman eğitimcilerimizin rehberlik hizmetinde bulunacağı büromuzda, öğrencilere telekonferansla hizmet verilecek." dedi.

Zoom programına bağlanmak için randevu

Öğrencilerin Türk Eğitim-Sen Genel Merkezinden alacakları bir şifre ile randevu alarak sisteme bağlanabileceklerini belirten Geylan,LGS’ye giren öğrencilerimiz Türk Eğitim-Sen’in Tercih Danışma Bürosundan, 20-22 Temmuz tarihlerinde 11:00-17:00 saatleri arasında ücretsiz olarak yararlanacak. Öğrenciler 17 Temmuz mesai bitimine kadar Türk Eğitim-Sen Genel Merkezi’ni arayarak, zoom programına bağlanmak için randevu alabilecek. Öğrenciler, sendikamızın vereceği şifre ve ID numarası ile sisteme bağlanarak tercihleri konusunda merak ettiği soruların cevabını bulacak." açıklamasında bulundu.

Yüzyüze eğitim hiçbir şeyin yerini tutmaz.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamada yüzyüze eğitimin yerini hiçbir şeyin tutamayacağını belirten Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “Pandemi sürecinde ne yazık ki eğitime zorunlu ara verildi. Bu dönem özellikle LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilerimizi olumsuz yönde etkiledi. Elbette MEB’in EBA üzerinden yaptığı ders yayınları ve internet tabanlı ders anlatımları oldu ancak bir kez daha söylüyoruz; yüz yüze eğitim hiçbir şeyin yerini tutmaz. İnterneti hatta bilgisayarı olmayan çok sayıda aile olduğunu düşündüğümüzde sınavlara hazırlanan çocuklarımız ciddi oranda zorlandı. Evet, ciddi bir emek veren, gecesini gündüzüne katarak çalışan, alın teri döken çocuklarımız sınavlara girdi, şimdi ise sıra doğru tercih yaparak hayatlarının bu önemli dönemecini tamamlamakta.

LGS’ye giren öğrencilerimizin tercihlerini çok dikkatli ve en doğru şekilde yapması büyük önem taşımaktadır. Çünkü tercihlerde yapılacak en küçük bir hata, öğrencilerin ortaöğretim hayatını doğrudan etkileyecektir. Bu nedenle öğrenciler tercihlerini deneyimli öğretmenler eşliğinde yapmalıdır. Ücretsiz rehberlik hizmeti veren büromuzdan, herkes yararlanabilecektir. Bu yıl danışmanlık hizmetimizi çocuklarımızın sağlığını riske etmemek için yüz yüze olarak değil, dijital ortamda vereceğiz. ”

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)