Alexa

Ukrayna'da lise ve üniversite eğitimi (Şartları Nedir)

Ukrayna'da Eğitim almak için neler yapmak gerekir? Ukrayna'da okumak diğer eğitim veren ülkelere göre daha ayrıcalıklı hale geldi. Peki, Ukrayna'da eğitim alma için şartlar nedir? Ukrayna da lise ve üniversite eğitimi için eğitim danışmanlarından destek alınmalı mı? Yurt dışı eğitim için neler gereklidir?

Ukrayna'da lise ve üniversite eğitimi (Şartları Nedir)

Ukrayna'da eğitim artık çok kolay. Ukrayna, dünyanın en ekonomik fiyatlarla eğitim veren ülkesidir. Türk vatandaşları için Ukrayna'da okumak adeta ayrıcalık haline geldi. Ukrayna'da lise eğitimi çocuklarınızın daha iyi bir geleceğe sahip olmasını sağlıyor. Ukrayna'da Üniversite eğitimi almak ise kendine güvenen bireylerin yetişmesine katkıda bulunuyor.

UKRAYNA'DA EĞİTİM İÇİN ŞARTLAR NEDİR?

Ukrayna'da lise ve üniversite eğitimi almak artık çok kolay hale geldi. Lise mezunu olmanız halinde Ukrayna'da Üniversite okuyabilirsiniz. Ukrayna Üniversiteleri'nde okumak için Üniversite sınavına girmiş veya kazanmış olmanız şartı bulunmadığı gibi yaş sınırı da aranmıyor. Türkiye'de Lise ve dengi okullardan aldığınız eğitime uygun bir bölüm tercihinde bulunabilirsiniz.

Yurt dışı eğitimi özellikle son yıllarda daha sık duyuyoruz. Daha önce maddi imkanları olan belirli aileler için mümkün olan yurtdışında eğitim günümüzde her kesim için mümkün hale geldi. Artık yurt dışında okumak lüks olmaktan çıktı. Önemli olan hangi ülkede okumak istiyorsunuz ve tercih ettiğiniz bölüm nedir? Emeğinizin boşa gitmemesi için mutlaka Profesyonel ve güvenilir bir Eğitim Danışmanlık Merkezinden destek almalısınız. "Yurtdışı Eğitim" ile ilgili daha geniş bilgi alabilirsiniz.

UKRAYNA'DA LİSE EĞİTİMİ

Ukrayna'da lise Eğitim almak mümkündür. Türkiye’de ki yasalar gereği, ”Yurtdışında bir liseden mezun olan öğrenci, Lise eğitiminin tamamını yurt dışında okumuş ise Türkiye’ de istediği Üniversiteye girebilmek için Üniversite sınavına girmek zorunda kalmayacak.” dolayısıyla Ukrayna'da Lise eğitimi alan Türk vatandaşı ülkesinde sınavsız bir üniversiteye girme hakkını da elde edecektir.

Yurt dışında lise eğitimi almak için danışmanlık hizmeti almalıdır. Öğretim dönemi başlamadan 3-4 ay önce danışmanlık firması ile görüşmelidir.

Ukrayna'da Üniversite

Ukrayna'da bir Üniversite de okuyabilmek için ne yapmalı? Ukrayna Üniversitelerinde okumak Zor mu? Yurtdışında Eğitim almanın avantajları nedir? Dünyanın en iyi ve prestijli okulların bulunduğu "Ukrayna’da okumak için hangi yolları izlemeliyim ve Ukrayna'da okumak için ne kadar para ödemeliyim" vb. soruların cevabını ayrıntılı şekilde Vizyon Eğitim sizlere sunuyor. Ancak şunu söylemek gerekir, Eğitim standartları, öğretim kadroları ve üniversiteleri göz önüne alındığında yurtdışında eğitim alternatifi olan Ukrayna, dünyanın en ekonomik fiyatlarıyla eğitim veren ülkelerinden biridir. Türk öğrencileri de yurt dışı eğitimde en çok rağbet ettikleri ülke Ukrayna'dır.

EN İYİ ÜNİVERSİTELER UKRAYNA'DA

2019 yılı ilk 1000 sıralamasına giren Ukrayna Üniversiteleri tercih sebebi oluyor. Ukrayna'da ki sıralamaya giren Üniversitelerden bazıları şöyle:

  • V. N. Karazin Kharkiv Ulusal Üniversitesi,
  • Taras Şevçenko Kiev Ulusal Üniversitesi,
  • İgor Sikorskiy Kiev Politeknik Üniversitesi,
  • Harkiv Politeknik Üniversitesi,
  • Sumy Devlet Üniversitesi

Bu Üniversitelerde okumak için Merkez ofisi istanbul da bulunan, ukraynada harkov ve odessa da ofisleri olan vizyon edu (Vizyon Eğitim) yetkililerinden bilgi ve destek alabilirsiniz. Güveninizi boşa çıkartmayacak olan Vizyon Eğitim,"CITY Awards 2019 Yılın En Başarılı Eğitim Danışmanlık Firması Ödülü"ne hak kazanmış ve önemli bir eğitim danışmanlık merkezi olduğunu ispatlamıştır.

KAYNAK:www.vizyonegitim.com

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 01:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayla bursalı
ayla bursalı - 8 ay Önce

harika ya. ben bu kadar kolay olacağını bilmiyordum. Bende ukrayna da okumak isterim aslında. ailemle konuştuktan sonra ilk işim sizi aramak olacak.

Burhan
Burhan - 8 ay Önce

Valla gidesim geldi. Ukrayna güzeldir. Okumakta harika olur

Çağlar
Çağlar - 8 ay Önce

Oldukça mantıklı, Ukrayna'da okumak güzel bir deneyim olabilir.

burhan
burhan - 8 ay Önce

ukraynada okumak istiyorum. Ukrayna'da üniversite okumak ve ardından türkiyeye gelerek üniversitelerde akademisyen olmak istiyorum. sanırım olur değil mi

Mine tekin
Mine tekin - 8 ay Önce

Önemli bir iş. Uyari ve bilgi için ts

Yılmaz Üstün
Yılmaz Üstün - 8 ay Önce

Mehmet hocam, yurtdışı okullarında etkili bir şahsiyettir.