Uzaktan Eğitim ve Öğretmen Sorunları

31 Ağustos tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim süreci hakkında değerlendirmelerde bulunan Talip Geylan, MEB tarafından ivedilikle öğretmenlerin sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirterek,“Aksi taktirde, her ilimizde hatta her okulumuzda farklı uygulamalara şahit olacağız.” dedi.

Eğitim 28.08.2020, 23:14
Uzaktan Eğitim ve Öğretmen Sorunları

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yaptığı yazılı basın açıklamasında, 31 Ağustos tarihinde başlayacak olan uzaktan eğitim süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu. Öğretmen sorunlarının çözülmesi gerektiğini belirten Türk Eğitim Sen Genel Başkani Talip Geylan, aksi taktirde, her ilde hatta her okuldaa farklı uygulamalara şahit olunacağını belirtti.

Genel Başkan Talip Geylan, daha önce uzaktan eğitim sürecinde yaşanan eksiklik ve sıkıntılara da dikkat çekerek, "tüm öğretmen ve öğrencilerimizin ücretsiz internet hizmetinden faydalandırılması ve özellikle dezavantajlı durumdaki öğrencilerimizin mutlaka kişisel bilgisayar imkanına kavuşturulması gerekir" dedi.

Genel Başkan Talip Geylan, açıklamasında eğitim ve öğretmen sorunlarını maddeler halinde şu şekilde dile getirdi:

  • 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim başlıyor, 18 Eylül’e kadar devam edecek.
  • Ancak süreçle alakalı bazı tereddütler var.
  • Öğretmenlerimiz, uzaktan eğitim sürecinde okulda olacaklar mı, yoksa evlerinden de yapabilecekler mi?
  • Okullarımızın tüm öğretmenlere hizmet verecek teknik alt yapısı mevcut mu?
  • Cumhurbaşkanlığı’nın dönüşümlü çalışma kararı 18 Eylül’e kadar okullarımız için nasıl uygulanacak?
  • Bu ve benzeri durumlar için çalışanlardan sıklıkla sorular geliyor, MEB’in ivedilikle açıklama yapması ve uygulama birliğini sağlaması gereklidir.
  • Aksi taktirde, her ilimizde hatta her okulumuzda farklı uygulamalara şahit olacağız.
  • İşgüzar idarecilerin ortaya çıkaracağı sorunları ise söylemeye dahi gerek yok!
  • Öte yandan geçen dönem uzaktan eğitim sürecinde yaşanan eksiklik ve sıkıntıların da giderilmesi gerekmektedir.

Öncelikle tüm öğretmen ve öğrencilerimizin ücretsiz internet hizmetinden faydalandırılması ve özellikle dezavantajlı durumdaki öğrencilerimizin mutlaka kişisel bilgisayar imkanına kavuşturulması sağlanmalıdır. Bu hususta hem devletin bütçe imkanları zorlanmalı ve hatta hem de gerekirse kampanyalarla toplumsal bir duyarlılık oluşturulmalıdır.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)